Člen posádky Ketut Pujayasa (29) použil univerzální klíč k tomu, aby se dostal do kabiny své oběti. Následně se schoval na balkoně a čekal několik hodin, dokud se Jane Doe nevrátila na pokoj.

Nic netušící žena se právě chystala do postele, když na balkóně spatřila stín krčící se postavy. Zrůdný muž z Indonésie se na ni vrhl a začal ji brutálně mlátit všemi předměty, které měl v dosahu, včetně jejího vlastního notebooku.

Následně jí smýkl do kouta pokoje a škrtil šňůrou od telefonu. Jane ztratila v průběhu útoku vědomí a byla opakovaně znásilněna.

Když opět nabyla vědomí, nechutný útočník se ji zrovna snažil vynést na balkon, aby se zbavil těla shozením do hlubin moře. Jane se naštěstí dokázala držet za kliku dveří a zachránit si tak život.

Nakonec se jí podařilo vysmeknout z Pujayasových spárů a utekla z pokoje na chodbu. Zde už se mezitím shromáždilo velké množství ostatních cestujících, které polomrtvá Jane prosila, ať hlavně vzkážou její rodině, že je miluje. Netušila, že už je v bezpečí.

Konečný výčet jejích psychických a fyzických zranění by, jak naznačuje fotogalerie, vydal na samostatný článek.

Jane nyní žaluje společnost Holland America za to, že měl Ketut Pujayasa přístup k univerzálnímu klíči, a hlavně kvůli tomu, že i přes okamžité volání ochranky ze strany jejích spolucestujících jí nikdo nepřišel na pomoc. Službu měl tu noc JEDINÝ člen ochranky a k pokoji stejně místo něj dorazila až po 45 minutách recepční. Ta navíc neměla ani ten samý klíč jako Ketut Pujayasa, a tak jen jemně zatlačila na dveře a dvakrát zavolala: „Madam? Madam?“

Pujayasovi se navíc podařilo uniknout přes balkon vedlejšího pokoje a ochranka ho zadržela až poté, co se sám přiznal kolegovi. Při soudním procesu řekl, že motiv k pokusu o vraždu získal, když ho Jane sprostě okřikla poté, co jí ráno přinesl snídani. Za znásilnění a pokus o vraždu byl odsouzen na 30 let vězení.

Celý případ ale zdaleka nekončí a americkou výletní společnost čeká první stání 7. 11. 2016.