Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zrůdní pytláci zastřelili vzácné bílé žirafy: Na celém světě byly jenom tři

Zdroj: youtube
Zrůdy
Pytláci divokých zvířat nemají opravdu žádné zábrany. Tentokrát připravili o život dvě vzácné bílé žirafy, které byly na celém světě jenom tři. V severovýchodní Keni už zbývá jen jedna taková, a to je samec, kterého porodila právě zabitá matka.

Bezcitní pytláci zastřelili v severovýchodní Keni vzácnou bílou žirafu i s jejím mládětem. Ochránci přírody našli těla bílých žiraf ve vesnici v okrese Garissa.

Strážci parku, kteří našli kosterní pozůstatky, jsou v domnění, že by se v parku měl nacházet ještě bílý samec, kterého na svět přivedla zastřelená samice. Žirafy byly poprvé spatřeny v březnu 2016 v Keni a krátce předtím v Tanzanii. Svět se o nich dozvěděl až o rok později, když jejich fotografie zveřejnila keňská rezervace. Podle ochránců přírody je mladý sameček zřejmě poslední žijící žirafou svého druhu.

Proč jsou bílé?

Tyto žirafy nejsou bílé, protože by byly albíny. U albinismu se jedná o kompletní ztrátu melaninu, takže i oči jsou růžové. Jenže oči žiraf měly normální hnědou barvu. Jejich neobvyklé zbarvení je způsobené leucismem, což znamená ztrátou všech kožních pigmentů.

Zrůdní pytláci

Zatím není zřejmé, jaký motiv zrůdní pytláci měli. Identita pachatelů nebyla odhalena. Úřady se ale případem intenzivně zabývají. Rezervace uvedla, že pachatelé způsobili nenapravitelnou škodu.

Související články

Další články