Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zrůdná vražda: Otec uřízl spící dceři hlavu srpem, dostal pouze devět let vězení

Zrůdná vražda: Otec uřízl spící dceři hlavu srpem, dostal pouze devět let vězení
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Vražda dcery
Celý svět obletěla pro většinu civilizovaného světa těžko představitelná zpráva o šílené vraždě. Íránec v květnu zabil svou čtrnáctiletou dceru, aby očistil čest své rodiny. Když dívka spala, otec jí v jejím pokoji uříznul hlavu srpem. Za bestiální čin nyní dostal pouhých devět let vězení, matka dcery pro něj ale chce trest smrti.

Za lásku ke staršímu muži brutální smrt. Čtrnáctiletá Romína Ašrafíová byla zamilovaná do muže, který byl o patnáct let starší, než ona sama. Otec dívky ale svatbu neschvaloval, i když v Íránu jsou povolené už od 13 let, a tak utekla od své rodiny k partnerovi. Na otcovu žádost ji ale policie vypátrala a přivedla zpět.

Mladičká Romína už tehdy říkala soudci, že se nemůže vrátit domů do rodného městečka Táleš, protože má strach o svůj život. Nikdo jí ale nenaslouchal, a tak došlo na nejhorší. V noci 21. května jí její vlastní otec ve spánku chladnokrevně uřízl hlavu srpem.

Otec chránil rodinnou čest

Muže zatkla policie a jeho žena pro něj žádala trest smrti. Toho se však nedočkala, soud poslal vraha pouze za mříže, a to jen na devět let. „I když soudní instituce tvrdily, že se této věci bude věnovat mimořádná pozornost, rozsudek mne i zbytek rodiny zděsil,“ citovala íránská agentura ILNA matku mrtvé.

Ta si nepřeje, aby se její muž kdy do vesnice vrátil a stále trvá na trestu smrti pro vraha její dcery. Toho se ale však pravděpodobně nedočká, protože podle íránského práva spadá případ do kategorie činů spáchaných k očištění rodinné cti. Za něj se v Íránu uděluje maximálně trest vězení či pokuta.

Prezident chce zpřísnění trestů

Šokující vražda vyvolala vlnu rozhorčení jak po celém světě, tak v Íránu. Tamní prezident Hasan Rúhání přitom už v květnu volal po zpřísnění trestů za vraždy příbuzných. Zatím však neúspěšně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy