Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zrůdná pomocnice útulku: V bytě měla haldy mrtvých koček, cpala je i do mrazáku

týrání zvířat
Otřesný pohled se naskytl ústeckým policistům, kteří vešli do panelového bytu ve čtvrti Krásné Březno. Našli tam totiž 38 koček, z toho 16 mrtvých. Z 16 mrtvých koček bylo 6 koťat a některé kočky byly dokonce nacpané v mrazáku. O zvířata se měla starat spolupracovnice spolku na záchranu opuštěných koček. Policie v současné době případ řeší jako týrání zvířat.

„Na místě bylo nalezeno 22 živých koček a 16 mrtvých. Živé byly odvezeny do místního útulku, těch 16 kočiček bude podrobeno znaleckému zkoumání,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Spolupracovnice spolku na záchranu opuštěných koček, která je za úmrtí 16 z nich zodpovědná, je podezřelá z týrání zvířat a případem se již zabývá policie. Podle veterinářů zvířata trpěla v hrůzných podmínkách několik měsíců.

První vyšetřování ukazuje, že zvířata trpěla hlady a žena je měla zabíjet. Policie našla několik koček v mrazáku a v igelitových taškách. Žena se měla o kočky starat do chvíle, než se pro ně najdou noví majitelé.

Byt byl přitom v katastrofálním stavu. Po zemi byly výkaly prakticky všude a mrtvoly koček se válely po zemi nebo byly nastrkané v kumbálu.

Související články

Další články