Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zrůdná matka: Zabila sotva dvouletého syna, pak tvrdila, že byl to nejlepší, co ji potkalo

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz/archiv
Soudní proces
Odvolací Vrchní soud v Praze snížil trest ženě, která zavraždila své dítě. Ta v roce 2018 vyhodila téměř dvouletého syna ze čtvrtého patra panelového domu v Českých Budějovicích. Poté za ním z okna sama vyskočila. Chlapeček pád nepřežil, žena utrpěla zranění, ze kterých se uzdravila. Soud jí nyní snížil trest ze 17,5 roku na 16.

Osmadvacetiletá žena byla před dvěma měsíci odsouzena k 17,5 roku vězení. Trest jí Krajský soud v Českých Budějovicích uložil za to, že zavraždila malého chlapečka. Podle soudních znalců byla dotyčná duševně naprosto v pořádku, proto obdržela původně tak vysoký trest.

„Psychiatr neshledal žádnou duševní ani psychickou poruchu. Podle psychologa byla žena v afektu, nicméně měla v době činu zachované rozpoznávací schopnosti. Podle posudku se mohlo jednat o pomstu otci dítěte,“ stojí v posudcích znalců. Přesto se žena odvolala a její rodina věří, že je žena nevinná.

Měla neshody s partnerem

Ta pronášela svou výpověď v slzách. „Když jsem čekala syna, chtěli jsme být s partnerem jako rodina. Byli jsme zamilovaní. Když se syn narodil, byl to nejlepší, co mě v životě potkalo. Byl neuvěřitelně hodný, málokdy plakal. Každý den se naučil něco nového,“ řekla podle iDnes.cz obviněná. Podle ní měla neshody se svým partnerem a měla o něm pochybnosti. Zároveň ale odmítá, že by dítě zabila, aby svého manžela potrestala. Byla ale prý psychicky na dně.

U soudu ji hájila i její matka. Podle ní měla dcera dobrý vztah k dětem, navíc si plánovala se synem budoucnost. Neměla tak prý důvod spáchat takový čin. Matka spolu s obhajobou žádala, aby soud zprostil ženu jejího trestu.

Ten jí soud ale pouze zkrátil ze 17,5 roku na 16. Předseda senátu Jiří Lněnička ale řekl, že nejsou žádné důkazy o tom, že byl v bytě jakýkoliv souboj a vše naznačuje tomu, že dítě z okna opravdu vyhodila matka.

Měla trpět výkyvy nálad

U soudu byl přítomen i bývalý muž obviněné. Ten původně tvrdil, že měl se ženou neuspořádaný stav. Prý trpěla výkyvy nálad a poslední měsíce před vraždou podle manžela bydlela jinde. Dítě měla vídat jen třikrát do měsíce. "Pak jsem jí oznámil, že jsem si našel práci v Holandsku, kam budu dojíždět, a o syna se můžeme střídavě starat nebo si ho vezmu s sebou. Vzala to s klidem," uvedl muž pro iDnes.cz.

Odchod všech zúčastněných ze soudní síně pak provázely emoce. Rodina ženy totiž na muže pokřikovala.

Související články

Další články