Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zrůdná matka z Prahy: Jedno dítě nechala vyhladovět k smrti, druhému neměnila pleny

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
otřesné zacházení
Šílené zacházení zažívala dvouletá dvojčata z Prahy, jejichž matka se o ně podle obžaloby nestarala, nedávala jim jíst a dokonce v sobě měli i drogy. Jeden z chlapců bohužel zemřel vyhladovělý a v ukrutných bolestech. Druhý chlapec byl převezen do nemocnice. Zrůdné matce hrozí až 12 let za mřížemi a před městským soudem stane už příští týden. Upozornil na to Blesk.

Ženě se dvojčátka narodila v dubnu 2016 a státní zástupce si stojí za tím, že matka úmyslně odpírala jednomu z chlapců jídlo i pití už od července 2017. Údajně ho neměla ráda a nechtěla o něj pečovat. Chlapec tak začal být slabý, podvyživený, dehydrovaný, některé jeho orgány byly poškozené a v ústech měl vředy. Obžaloba promluvila i o modřinách na těle a hlavě.

"Nezletilý dlouhodobě trpěl velkou bolestí a nepochybně strádal i po psychické stránce, protože obviněná o něj nejevila zájem, nepohladila ho, nemazlila se s ním, odmítala projevy jeho náklonnosti a zpravidla ho nechala v péči starších sourozenců nebo odloženého v postýlce," uvedl státní zástupce. Chlapeček zemřel o necelý rok později v červnu 2018.

Prvního nechala vyhladovět, druhého zanedbávala rovněž

I u druhého dvojčete byla péče zanedbána, a to zhruba od léta do října v loňském roce, kdy si jej převzal do péče jeho otec. "Nechávala ho dlouhodobě v malých, špinavých, mokrých plenách, v důsledku čehož měl opakovaně výrazné opruzeniny," vysvětlil státní zástupce s tím, že žena ne s chlapcem nechodila ani k doktorům nebo na očkování. Dítě skončilo se zkaženými zuby a holými místy na hlavičce v nemocnici.

Matka měla podávat dvojčatům zklidňující lék diazepam. Měla jim také několikrát dát i nějaké drogy. Podle kriminalistů šlo o pervitin i kokain. Za těžké ublížení na zdraví ženě hrozí 5 - 12 let za mřížemi. Žena čeká na soud ve vazbě, proběhne příští týden. Jaký měla k takovému zrůdnému a otřesnému chování důvod se zatím neví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy