Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zrůdná matka z Jičínska: Po porodu s dcerkou praštila o zem, tělíčko hodila do pytle na odpadky

Zrůdná matka z Jičínska: Po porodu s dcerkou praštila o zem, tělíčko hodila do pytle na odpadky
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
ohavnost
V teprve 19 letech půjde za mříže dívka, která minulý rok vzala život své čerstvě narozené dceři. Jen chvíli po porodu s malým tělíčkem praštila o zem a poté malou utopila ve vaničce. Dívka se sice odvolala a požádala o nižší trest, to však soud absolutně nebral v potaz. Roky ve vězení, které jí v květnu hradecký soud uložil, jsou pravomocné.

Šestnáct let ve vězení stráví devatenáctiletá dívka, která loni zavraždila svou novorozenou dceru. Ihned po porodu s ní uhodila o zem a následně ji utopila ve vaničce. Pražský Vrchní soud zamítl v úterý její odvolání, kterým se ho snažila přesvědčit k uložení nižšího trestu. Květnový verdikt hradeckého soudu je tak pravomocný.

"V žádném případě nelze hovořit o trestu nepřiměřeně přísném, případně trestu nezákonném," uvedl Martin Zelenka k odvolání 19leté dívky, které soud uložil trest odnětí svobody ve výši 16 let. Hradecký soud už tak dívce vypomohl tím, že ji umístil do mírnější věznice s ostrahou.

Ohavné zacházení s vlastní dcerou

Minulý rok dívka z Jičínska tajila těhotenství a v červnu porodila doma na toaletě. Hned po porodu vzala drobné tělíčko své dcery a praštila s ním o zem. Po úderu do hlavy holčička stále žila, dívka proto napustila vodu do dětské vaničky a dcerku utopila. Bezvládné tělo zrůdná matka pohodila do pytle na odpadky.

Své matce řekla, že holčička při porodu spadla do vody a utopila se. Ani se nesnažily zavolat pomoc. Až druhý den dala matka devatenáctileté slečny na radu své kolegyně a zavolaly záchranku. Případ si poté převzala policie.

Důvody ke snížení trestu

Dívka u hlavního líčení neřekla jediné slovo, zatímco v přípravném se doznala ke zrůdnosti, kterou novorozeněti provedla. Promluvila o utajovaném těhotenství a o tom, že po půl roce, kdy se bříško jen tak skrýt nedá, na to přišla její matka, která s těhotenstvím nesouhlasila. Dítě si zpočátku nechat chtěla. Týden před porodem se rozhodla však dceři ošklivě ublížit a pak ji utopit.

Devatenáctiletá obžalovaná chtěla snížit trest a přišla hned s několika důvody - postoj matky k těhotenství, svůj nízký věk, doznání a to, že nikdy nebyla trestána. Znalecký posudek podle webu Novinky.cz zněl, že dívčin intelekt je na hranici lehké mentální retardace, avšak ví, co za ohavnost udělala.

"Stupeň společenské škodlivosti projednávaného činu je značně vysoký a i ty prezentované polehčující okolnosti nemohou vyvážit fatální následek činu," podotkl Zelenka.

Související články

Další články