Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zrůdná matka v Hradci: Brutálně týrala čtyřměsíční miminko, dítě kvůli ní přijde o zrak

Mireček svůj boj prohrál.
Zdroj: profimedia.cz
Týrání
Českem otřásá další děsivý případ týraného dítěte. Tentokrát se ho dopustila matka v Hradci Králové. Miminko v důsledku týrání skončilo v nemocnici a muselo podstoupit náročnou operaci. Teď zřejmě přijde o zrak. Případ vyšetřují kriminalisté.

Před několika týdny policisté obvinili mladou matku z těžkého ublížení na zdraví. Matka se měla dopustit týrání na čtyřměsíčním miminku, které následně skončilo v nemocnici s vážným poraněním hlavy.

Dítě muselo podstoupit náročnou operaci. Jak informovala televize Nova, operace hlavy byla velmi náročná. Miminko sice přežilo, nicméně zřejmě navždy ztratilo zrak.

Může za to matka

Hned od počátku bylo zřejmé, že zranění dítěte nejsou náhodná. Podezřelá byla matka miminka a z lékařských závěrů vyplývá, že s dítětem musela silně třást.

Kriminalisté se budou také zabývat tím, zda zranění nevznikla i nějakým dalším násilím. "Mladá žena je obviněná z těžkého ublížení na zdraví, hrozí jí 12letý trest. Žena čeká na další vyšetřování ve vazbě, protože soudce akceptoval návrh na její vazební stíhání," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Další děsivé případy

Dodnes celé Česko zvedá ze židle případ utýraného Marečka z Loun. Na jeho smrti nese vinu Josef Kuča, který byl odsouzen k 22 letům ve vězení. Trest si ovšem už neodpyká, protože spáchal sebevraždu. Na chlapci se dopouštěl nechutného týrání zahrnující například pálení cigaretami.

Záhadou pak zůstává smrt maličkého Tadeáše, který byl nalezen v řece. Jeho matka nejprve policistům oznámila, že usnula v parku a když se probudila, dítě bylo pryč. Následně však bylo zjištěno, že dítě je už dávno po smrti a jeho tělo se nachází v řece. V tomto případu zatím nebylo vzneseno žádné obvinění. Většina má ale jasno...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy