"Ve věci byl vydán trestní příkaz, který již nabyl právní moci. Obžalovaná byla odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou let,“ řekla serveru Novinky.cz mluvčí ústeckého soudu Irena Jeřábková.

Eva Muzikářová dost nevhodně provokovala své okolí na Facebooku, kde vystupovala pod jménem Eva Braun. Zhruba v letech 2013 – 2017 umisťovala na sociální síť nevhodný obsah, který obsahoval fotky a texty s nacistickou tématikou.

"Nosila černou mikinu se symbolem ‚Landser‘, černé tričko se symbolem neonacismu Skinheads a hákový kříž na řetízku na krku, které ji charakterizují jako aktivní propagátorku nacismu a neonacismu,“ uvedl soud.

Soudce měl v celé věci jasno. "Veřejně projevila sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a hlásajícímu rasovou, etnickou a národnostní zášť,“ sdělil.

Matka Míši momentálně zažívá opravdu krušné chvíle. Stále není jasné, kam zmizela její teprve třináctiletá dcera a situace se nevyvíjí vůbec dobře. K tomu se ještě přidal trest za vyznávání nacismu. Podle poválečných oficiálních statistik činí počet obětí nacismu z celé Československé republiky za léta 1939–1945 celkem zhruba 360 000 lidí. Toto číslo bývá ale historiky často zpochybňováno.