Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zrůdná Božena: Byla líná udělat 10 kroků k babyboxu, raději dítě hodila do koše!

+ Další fotografie
smrt miminka
Otřesný čin zavraždění čerstvě narozeného miminka otřásl celým Českem. Třicetiletá Božena S. podle obžaloby loni v dubnu v Teplicích zavraždila novorozeně. U soudu se snažila obhájit tím, že se bála přítelovy reakce na třetí dítě. Přitom malý chlapeček zemřel úplně zbytečně. Pár kroků od kontejneru, kde jej hodila v pytli na odpadky, se nachází babybox.

„Klekla jsem si do vany v koupelně a najednou ze mě vypadlo dítě. Z pračky jsem vzala povlak s kytičkami a zabalila jsem ho do povlaku. Pak jsem se rychle oblékla a vyběhla ven i s miminkem. Šla jsme směrem ke školce. Zabalila jsem mimino do pytle, udělala dva uzle a hodila do popelnice. Šla jsem se domů umýt, šla jsem k dětem do pokojíčku a brečela jsem,“ uvedla podle Teplického deníku Božena S. u soudu.

Policii následně tvrdila, že neměla ani ponětí o svém těhotenství. Kriminalisté ale dohledali, že žena několik měsíců před porodem hledala informace ohledně těhotenství.

Obžalovaná u Krajského soudu v Ústí nad Labem sdělila, že se bála přítelovy reakce na třetí těhotenství, protože podle jejích slov o další dítě nestál. Výpověď partnera je ale hodně odlišná. „Neumím si její chování vysvětlit. Dítě bych přijal, kdyby řekla, že je znovu těhotná,“ řekl u soudu partner Boženy S.

Kdyby se žena rozhodla, že dítě odloží, nemuselo to dopadnout takto tragicky. Žena vyhodila dítě do kontejneru na sklo, přitom o deset kroků dál se nachází babybox, který mohl chlapečkovi zachránit život.

„Nevím, proč jsem se tam nevrátila. Bála jsem se všeho, bála jsem se přítele, říkal, že už žádné dítě nechce. Nechtěla jsem to udělat. Bylo to velká chyba. Myslela jsem si, že se na to nepřijde,“ dodala žena.

Mohlo by vás zajímat

Další články