Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zrůda z Plzně: Rozšlápl OSMNÁCT DNÍ staré holčičce hlavu! Dostal SMĚŠNÝ TREST

Zdroj: profimedia.cz
Tragický příběh
Maminka čtyř dětí z Plzně potřebovala pohlídat své potomky, protože si chtěla na dvě hodiny odběhnout na úřady. Svěřila je tak svému šestnáctiletému kamarádovi. Dala mu instrukce a odešla. Po příchodu ji čekal šok. Její osmnáctidenní dcera měla oteklou hlavičku a nedýchala.

Vyděšená žena nevěděla, co se s její dcerkou stalo. Později vyšlo najevo, že mladík miminku šlápnul na hlavičku. Udělal tak z miminka doživotního mrzáka. Za těžké ublížení na zdraví ho nyní Krajský soud v Plzni poslal na dva roky a osm měsíců do vězení. Vedle toho musí matce poškozené zaplatit 11 milionů korun za zmaření plnohodnotného života. Rozsudek je pravomocný.

Případ se stal 23. října 2015 a dodnes není zcela jasné, co se tenkrát stalo. Průkazné podle soudu je, že obžalovaný mladík holčičce úmyslně způsobil závažná zranění s trvalými následky, které vyžadují nepřetržitou lékařskou péči. Kvůli ztrátě hybnosti je upoutaná na lůžku s nutností trvalé léčby epilepsie.

„Použití drtivé síly ukazuje na naprosto bezohledné a nemorální jednání obžalovaného, kterému byl zcela lhostejný jeho následek. Tak intenzivní útok svědčí o tom, že dívence chtěl způsobit těžká zranění,“ uvedl předseda senátu Jan Špeta.

Obžalovaný před soudem odmítl vypovídat. Odkázal na výpovědi před policií, kde vysvětloval, že šlo o nešťastnou náhodu. „Vypadla mi z náručí, když jsem připravoval sunar. Zvedl jsem ji ze země a dal zpátky do kočárku. Žádné zranění jsem nezpozoroval. Nikdy bych malému dítěti neublížil,“ tvrdil do protokolu.

Odborníci mají ale jasno. Tato poranění nezpůsobil jenom pád na zem.

Matka dívenky u soudu vypověděla, že obžalovaný odešel hned potom, když se vrátila domů. „Malá byla v kočárku přikrytá dečkou a přes boudičku měla přehozenou hadrovou plínku. Vzala jsem ji do náručí a viděla, že má otevřené oči obrácené vzhůru, hrozně oteklou hlavičku a nedýchala. Volala jsem záchranku,“ řekla zoufalá žena.

Záchranáři holčičku nejprve oživovali na místě, pak ji převezli do nemocnice, kde byla podle matky dva měsíce v umělém spánku. „Nešlo mi do hlavy, co se mohlo stát. Opakovaně jsem se ho ptala, jestli se něco nestalo. Nejprve mi tvrdil, že celou dobu spala v kočárku. Asi za týden mi řekl, že mu sklouzla z náručí na zem a že měl strach mi to říci,“ dodala žena.

Mladíkovi hrozilo maximálně pět let vězení. „Jiný trest než nepodmíněný nepřicházel v úvahu. Jednání se dopustil vůči bezbrannému novorozenci, kterého měl aktuálně ve své péči. Způsobil mu taková zranění, která jej trvale vyřadila z běžného života,“ uzavřel soudce. Informuje o tom server novinky.cz.

Související články

Další články