Oba zastřelil v přímém přenosu Vester Lee Flanagan, který si svou vraždu natáčel na kameru. Záběry následně dokonce umístil na svůj Twitter. Ten mu sice úřady zrušily, ale video nepochopitelného činu bude už navždy kolovat internetem.

„Je to šok pro všechny,“ uvedla přítelkyně rodiny střelce Amber Bowman.

Nevinný chlapec, který se stal vrahem? Tak by vám mohl připadat Flanagan, kdybyste se podívali na jeho facebookovou stránku. Ještě před několika dny totiž na profil umístil rodinné fotografie z dětství s popiskem: „Ooooooh, jako svědek Jehovův jsem neměl slavit narozeniny, ale mamka byla cool (většinou), lol.“

Muž se měl později stát cílem šikany kvůli barvě pleti a jeden z producentů ho měl prý dokonce nazvat opicí. Bývalí kolegové ho označili jako věčně nespokojeného. To nakonec vyvrcholilo tím, že se pomstil na lidech, kteří s jeho trápením neměli nic společného.

„Myslela jsem si, že možná vystřelil výfuk u auta,“ uvedla moderátorka, která byla v té době ve studiu.

Bohužel ne. Před tím, než Flanagan obrátil zbraň sám proti sobě a později zemřel v nemocnici, stihl ukončit život Alison Parker a Adama Warda.

Mladý kameraman zrovna chystal svatbu a dojemný obrázek, na kterém žádá snoubenku o ruku, rychle oběhl celý svět. Jeho nastávající Melissa se musela dívat na šokující záběry ve stejný den, kdy jí domů přivezli svatební šaty.

„Naše jasné, zářivé světlo bylo krutě zhasnuto,“ prohlásila rodina Alison s tím, že jejich smutek je neúnosný.

„Vynikala ve všem, co kdy dělala, a miloval ji každý, koho kdy potkala. To, že už nikdy neuslyším její hlas, mi trhá duši. Celá rodina se může těšit pouze z toho, že i když byl její život krátký, tak z něj měla ohromnou radost. Žila naplno a její duch bude vždy s námi,“ prohlásil Andy, otec Alison Parker.