Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci válka na Ukrajině Survivor 2024

Zrodila se nová Koukalová: Půvabná biatlonistka Markéta Davidová je mistryní světa

Biatlonistka Markéta Davidová slaví zlato na MS
Zdroj: Profimedia
SPORT
Česká biatlonistka Markéta Davidová slaví zlato na mistrovství světa! Předvedla úžasný výkon ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů. Na střelnici byl její výkon perfektní, ani jednou nechybovala. A po výborném běhu se jí žádná konkurence nevyrovnala.

Markéta Davidová si v Pokljuce senzačním výkonem ve vytrvalostním závodě vybojovala první místo, pro stříbro si se ztrátou bezmála 28 sekund dojela Švédka Hanna Öbergová a bronzovou medaili získala norská Ingrid Landmark Tandrevoldová. Davidová ani jednou nechybovala a předvedla úžasný výkon.

Zlatou medaili na světovém šampionátu naposledy ukořistila jedenatřicetiletá Gabriela Koukalová, ta čtyři roky zpět vládla ve sprintu v Hochfilzenu 2017, tenkrát bezchybným výkonem porazila o čtyři vteřiny druhou Němku Lauru Dahlmeierovou.

Čtyřiadvacetiletá Markéta Davidová je vycházející hvězdou českého biatlonu. Ve svém věku má za sebou už celou řadu výrazných úspěchů – bronzová medailistka z Mistrovství světa 2020 ve smíšené štafetě v italské Anterselvě, juniorská mistryně světa ve stíhacím závodě a stříbrná medailistka ve sprintu z juniorského mistrovství světa v roce 2018 v estonském Otepää.

Závod se povedl i Evě Puskarčíkové, která udělala jedinou chybu. Lucie Charvátová zase vedla po první střelbě, jenomže pak udělala pět chyb. A Jessica Jislová si závod zkazila poslední položkou a celkově třikrát chybovala.

Ornella vzdala snahy o usmíření s matkou. Už mě to obtěžuje, říká a přiznala, že dvě z jejích dětí babičku nikdy nepoznaly