Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zrodila se hvězda: Krásná zrzka Martina Babišová o natáčení s Orlandem Bloomem i Langmajerem

Zdroj: Archiv Martina Babišová / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
ROZHOVOR
Multitalentovanou mladou herečku Martinu Babišovou (30) zná české publikum díky seriálům Specialisté, Ordinace v růžové zahradě a nyní i Zločinům Velké Prahy. V exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz se krásná zrzka rozpovídala mimo jiné o natáčení s Orlandem Bloomem, kterého označila za elfa.

Česká herečka Martina Babišová (30) významným způsobem působí na zahraniční scéně. Zahrála si po boku Orlanda Blooma či Jiřího Langmajera. Ve filmu Visitor, za který získala řadu zahraničních ocenění včetně těch hollywoodských, poodkryla veřejnosti téma násilí na ženách. Herečka hovoří anglicky, francouzsky i finsky. Mezi její záliby patří například psaní vlastní tvorby, nejrůznější sporty i tanec. Martina má také certifikát v neozbrojeném kaskadérství.

Jak jste se dostala na hereckou školu ke slavnému kouči hvězd Gerry Grennellovi? Jak se vlastně česká dívka s hereckým snem dostane ke kouči hvězd, jako je Johnny Depp či Natalie Portman

Do Irska jsem se přestěhovala kvůli mému tehdejšímu příteli. Dlouho jsme se navštěvovali a cestovali spolu a nakonec jsme se rozhodli spolu žít v Irsku. No a já jsem si tam vybrala hereckou školu Bow Street Academy, která mi přišla nejlepší. Je to herecká škola se zaměřením na filmové herectví a částečně ji vede Gerry Grennell, úžasná bytost moudrá jako Yoda ze Star Wars, který své učení postavil z velké části na zkušenostech z práce s takovými herci, jako byl třeba Heath Ledger.:https://www.extra.cz/tema/heath-ledger

Jak se vám s Gerrym spolupracovalo? Co byla ta nejlepší rada, kterou vám dal?

Spolupráce byla náročná, ale skvělá, Gerry vám viděl až do žaludku. Byl brutálně upřímný, ale hodný, s cílem vám pomoct. Rad měl spoustu a je pravda, že sem tam si na nějakou vzpomenu. Jedna jeho teorie byla, že když je herec unavený nebo to má z nějakého důvodu víc na háku, tak často podá lepší výkon, protože se tolik nesnaží hrát, ale prostě jenom upřímně je. A celá jeho filozofie herectví byla založena na tom, že ideální je nehrát, ale doopravdy to nějakým způsobem zažívat. Jedna vtipná rada byla: "Marťo, zkus víc dýchat zadkem." To se týkalo jeho teorie, že muži jsou často v sedu a v postojích uvolněnější, zatímco ženy často sedí se zkříženýma nohama nebo se prostě dělají menšími, aby nezabíraly tolik místa, a on nás učil vzít si všechno místo, co potřebujeme. A taky přijmout všechny své divnosti a chyby a mít se rádi takoví, jací jsme, abychom pak mohli upřímně zahrát všelijaké postavy a před kamerou nic neměli tendenci schovávat.

Žila jste v zahraničí. Jak byste porovnala české a zahraniční divácké publikum?

Myslím, že české publikum je více podceňované. Myslím, že se tady všeobecně moc nevěří, že by lidi ocenili něco odvážnějšího a kontroverznějšího. A to je škoda. Jasně, že je to těžší než natočit zaručenou klasiku, takže respekt všem těm, kteří se o to snaží.

Jak byste porovnala samotný proces natáčení filmu v zahraničí a v Čechách?

Podobný. Většinou záleží na budgetu filmu. Když máte hodně peněz, tak si můžete dovolit spoustu věcí a pohodlnější natáčení, když jich máte míň, tak je to větší punk. Americké a britské produkce většinou jedou jako hodinky a velká továrna, která dodržuje všechna pravidla, zatímco v Česku někdy ta pravidla zas až tak neprožíváme. Další rozdíl vidím v obsazování herců. V zahraničí bývá víc otevřených castingů a často hledají neokoukané tváře.

Českému publiku jste se představila v seriálu Zločiny Velké Prahy, kde hrajete prostitutku. Byla pro vás role náročná? Jak jste se na ni připravovala a co obecně zahrnuje vaše příprava na herecké role?

Tohle byla malinká role, ale byla zábavná. Docela dost jsme improvizovali na místě a byla to sranda. V rámci příprav na roli si ráda scénář několikrát přečtu a přemýšlím nad příběhem z různých stran. Pokud má postava nějaké specifické dovednosti, tak si o nich snažím co nejvíc zjistit nebo se je aspoň trochu naučit. A taky se tu postavu snažím najít někde ve mně. Snažím se pochopit, proč je, jaká je a z jakého úhlu se na svět dívá.

Můžete se podělit o nějaký zážitek z natáčení, na který nezapomenete?

Být tři týdny na Islandu s bandou skvělých lidí.

Dvakrát jste spolupracovala s hereckým kolegou Jiřím Langmajerem Snažil se vám jako starší kolega pomoci, nějak vás vést?

Jo, Jirka je skvělý. Kromě toho, že to je skvělý a zkušený herec, tak je štědrý a pomáhá. Jak při natáčení, tak i mimo.

V seriálu Carnival Row jste si zahrála po boku Orlanda Blooma Jak se vám s ním spolupracovalo?

Orlando byl příjemnej. Je pravda, že vypadá tak dokonale a opečovávaně, že působí až nadlidsky a člověk má pocit, že po place nechodí, ale levituje jako elf.

Chcete svou hereckou kariéru směřovat spíše na Hollywood anebo pro české publikum?

Já jsem ráda, že jsem zpátky v Česku. Tím, že jsem dost cestovala a žila na různých místech v zahraničí, tak si teď Prahy a Česka víc vážím. Občas jezdím natáčet do Irska nebo Anglie, to teď ale poslední dobou moc nešlo. Samozřejmě že když zavolá Hollywood s nějakým skvělým projektem, tak je neodmítnu.

Jaká byla vaše největší herecká výzva?

Jednu z nejnáročnějších rolí, co jsem hrála, byla východoevropská prostitutka v irským seriálu, která si teda prošla peklem tam a zpátky. A pak taky samozřejmě hlavní role po boku Jiřího Langmajera. Myslím ale, že ve výsledku je pro mě vlastně jednodušší hrát velkou roli než malou. Člověk tomu může věnovat čas, pořádně se do toho dostat a posunovat to pořád dál. Malé role, kdy na jeden nebo pár dnů přicházíte do už rozjetého vlaku a než se stačíte rozkoukat, tak už jste dohráli, jsou podle mě svým způsobem vlastně těžší.

Na co jste za svou hereckou kariéru skutečně hrdá?

Na studentský film Visitor, za který jsem vyhrála ocenění, protože mi to připomíná to, že jsem se vždycky snažila podat nejlepší výkon, i když šlo o malý studentský film. A vrátilo se mi to zpátky. Taky jsem hrdá na dva filmy co jsem teď dotočila, Minutu věčnosti a Shoky & Morthy: Poslední velká akce, protože oba dva jsou nevšední zajímavé projekty a jsem ráda, že tady takové věci vznikají.

Dotkl se koronavirus vaší herecké kariéry? Bylo nějak omezeno natáčení?

Já jsem na podzim a v zimě natočila dva celovečeráky a pár menších projektů, takže jsem měla štěstí. Byli jsme trochu v nejistotě před natáčením, zda se to kvůli současné situace zvládne natočit, ale nakonec jsme to zvládli.

Pracujete aktuálně na nějakém projektu?

Připravuji svůj vlastní seriál. Nenatáčíme ho ještě. Zatím ho píšeme a bude to kriminální dark seriál s nevšední hlavní ženskou postavou.

Související články

Další články