Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zřejmě přijdeme o Vánoce, předpovídá Válek. Čísla nakažených prudce stoupají

Vlastimil Válek
Zdroj: Profimedia
Vánoce

Počty nakažených koronavirem stoupají, a proto se mnozí obávají, jak budou vypadat nastávající Vánoce. Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) varuje, že celá tato situace „smrdí” tím, že na Vánoce opět dojde k omezení obchodů i služeb. Prozradil to serveru Echo24.

Radiolog Vlastimil Válek není příliš optimistický, co se týče blížících se vánočních svátků. „Už nechci přijít o další Vánoce, o další Velikonoce. Ale teď to tím smrdí. Pokud budeme mít do konce listopadu 15, 20 tisíc pozitivních denně, pokud budeme mít, tak jak šéfstatistikovi Ladislavu Duškovi z nejpesimističtějších predikcí vychází, v nemocnicích a na JIPkách polovinu čísel z nejhorších loňských měsíců, tak skutečně hrozí, že na Vánoce zase budou zavřené obchody a všechno,” prozradil serveru Echo24 Válek. Právě on je jedním z horkých kandidátů na post ministra zdravotnictví.

Mnoho hospitalizovaných potřebuje plicní ventilátor

Duškova predikce je, že ještě několik týdnů čísla hospitalizovaných i nemocných s koronavirem porostou. V pondělí přibylo 7591 nově nakažených a 256 pacientů z toho vyžadovalo vysoce specializovanou péči, což znamená třeba napojení na plicní ventilátor.

Myslí si navíc, že většina nemocnic bude mít do konce listopadu veliké problémy. „Nebudou se operovat kyčelní klouby, zase pár lidí zemře na různé nádory, protože holt pro ně budou uzavřené JIPky. Chronici půjdou do kytek. Ovšem ano, nebudou tolik umírat na covid,” nechal se slyšet Válek.

Související články

Další články