Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zraněný Jágr straší fanoušky rakví. Kup si raději pořádnou helmu, vzkázal mu Petr Nedvěd!

+ Dalších 113 fotografií
Miláček davů a hokejový bůh Jaromír Jágr (46) poznal nedávno tvrdost českého ledu. Minulý víkend ho přirazil k mantinelu havířovský Marek Sikora (31) při utkání WSM ligy mezi Kladnem a Havířovem. Krvavá srážka, při které Jágr zůstal ležet bezvládně na zemi, nenechala chladného snad nikoho. Hlavně Jágra samotného. Prý už mohl být pod drnem. Hokejista Petr Nedvěd (46) ale tvrdí, že by si měl Jágr spíš pořídit novou helmu. Ta stará, se kterou Jágr tak rád hraje, je podle Nedvěda na nic.

Není tomu dlouho, co se Jaromír Jágr vážně zranil při utkání WSM ligy mezi Kladnem a Havířovem. Na mantinel ho přitlačil protihráč Marek Sikora, který ho i následně složil k zemi. Legendární šedesátosmička chvíli bezvládně ležela. Nakonec se Jágr ale přeci jen zvedl a odešel na střídačku, a to i přesto, že po nárazu spadl hlavou na hrazení. Hokejista musel být po incidentu převezen do nemocnice, kde se potvrdilo, že má otřes mozku.

Hlava ho téměř týden od masakru nebolí. Trápí ho úplně něco jiného. „Po nárazu jsem se v podstatě vypnul. Když jsem bezvládně padl k ledu a sedl si na nohy, utrpěl právě meniskus a vazy,“ řekl Jágr pro iDnes.cz.

Tvrdí, že to mohlo dopadnout daleko hůř než de facto jen s krvavým šrámem. „Hráči jsou rychlejší a silnější. Myslím, že podobné nárazy by se měly začít pískat, protože je pak jen otázka času, kdy místo nosítek přijedou na led frajeři s rakví,“ dodal Jágr.

Bývalý hokejista a Jágrův kamarád Petr Nedvěd to ale vidí jinak. Rozhodně nezpochybňuje, že náraz, který Jágr utrpěl, byl skutečně tvrdý. Džegy by si prý ale raději měl pořídit pořádnou helmu.

„Byla to rána jako z děla, o tom žádná. Džegy to prostě nečekal, to bylo vidět. Určitě věděl, že za ním hráč je, ale nečekal, že ho takhle dohraje. Odnesla to jeho hlava, ALE FAUL TO NEBYL. Bohužel mu nepomohla ta jeho helma. Sám jsem s ní chvíli hrál. A ochrání tě asi tak, jako když máš na hlavě čepici,“ pronesl Nedvěd pro iDnes.cz.

Těžko říct, zda Jágr svou skořápku po nárazu vymění. Pojí ho k ní jistě intenzivní citový vztah. Helma je navíc lehká a hezky sedí na hlavě. Jenže Jágrovu hlavu prostě neochrání.

„Ve 25 let starém autě, které nemá žádné bezpečnostní prvky a deformační zóny, by nikdy nejezdil, ale starý škopek si na to nejdůležitější a nejzranitelnější na těle dobrovolně nasadí,“ vzkázal Jágrovi fanoušek Rudolf.

Související články

Další články