Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Žralok napadl dva turisty: Starší z mužů přišel o nohu

Zdroj: Richard Jaroněk
+ Další 3 fotografie
útok žraloka
Žraloci poslední dobou útočí čím dál tím častěji. V úterý došlo v Austrálii k ohromnému neštěstí. Dovolená dvou turistů z Velké Británie se rázem proměnila v horor. Během šnorchlování byli muži napadeni predátorem z hlubin a jeden z nich při útoku přišel o nohu.

V australském Queenslandu nedaleko Velkého bariérového útesu došlo k veliké tragédii. V úterý se tam potápěli dva britští turisté, kteří objevovali krásy podmořského světa. Byli na jednodenní plavbě společně s dalšími dvaceti lidmi. Najednou nastala neskutečná panika. Nicnetušící muže napadl žralok.

Dvaadvacetiletý a osmadvacetiletý muž spolu zrovna v žertu zápasili, když je napadla krvelačná bestie. Zachránila je blízká loď, která je následně odvezla do 11 kilometrů vzdáleného města na pobřeží. Odtamtud byli v kritickém, ale stabilizovaném stavu přepraveni vrtulníkem do nemocnice. Starší muž přišel během útoku o nohu. Zatím není jasné, který konkrétní druh žraloka je napadl.

Poslední dobou přibývá zaznamenaných útoků žraloka na člověka. Minulý týden ve Francouzské Polynésii napadl krvelačný žralok pětatřicetiletou ženu a připravil ji o obě ruce a prso Děsivému napadení přihlížel její syn.

Související články

Další články