Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zrádné Chorvatsko: Za tričko s marihuanovým listem dostala dívka pokutu 17 tisíc korun

Zrádné Chorvatsko: Za tričko s marihuanovým listem dostala dívka pokutu 17 tisíc korun
Zdroj: Profimedia
prázdniny
Chystáte-li se na dovolenou do Chorvatska, dejte si dobrý pozor, co si zabalíte s sebou. Mladá Chorvatka dostala za nevinné tričko s motivem marihuany pokutu 5 000 kun, tedy asi 17 tisíc korun. Prý tím propagovala užívání drog.

Měla na sobě tenisky, džíny a tričko s marihuanovým listem. Za takto zdánlivě nevinný outfit dostala mladá Chorvatka před čtyřmi lety od policie v Záhřebu pokutu pět tisíc kun, což je v přepočtu 17 tisíc korun. S informací přišel portál tvnoviny.sk. Žena se s tím ale nesmířila a snaží se i před soudem dokázat, že je to celé nesmysl. Tričko dostala darem a ani neví, jestli by byla pro legalizaci, sama paradoxně drogám neholduje..

Policisté, kteří mladou Chorvatku tehdy ve tři odpoledne zastavili na ulici v Záhřebu, měli ale jiný a dosti razantní názor. Podle nich tričkem s marihuanovým listem propagovala užívání drog. Kromě zmíněné pokuty jí to ještě ke všemu zapsali do rejstříku trestů, což jí pochopitelně komplikuje život.

Chorvatka se vůči řízení policie odvolala, ale soud se táhne dodnes. Podporují ji lidé na sociálních sítích, kteří upozorňují na to, že oblečení s podobnými motivy se prodává a nosí zcela běžně.

Zajímavé je, že pokud vás v Chorvatsku chytí s malým množstvím této drogy, není to trestný čin, pouze přestupek. V případě reklamy na drogy vás ale soud nemine. Pokutu dostal v Chorvatsku minulosti i muž, který měl na sobě tričko s nápisem Cannabis. Takže si dávejte na dovolené pozor, jiný kraj jiný mrav.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy