Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zrádná rakovina: Ve věku 46 let zemřel Peter Dudák, člen slovenské skupiny HEX

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Smutná zpráva
Smutná zpráva přichází ze Slovenska. Ve věku 46 let zemřel zpěvák slovenské kapely HEX Peter Duďo Dudák. V loňském roce mu byla diagnostikována rakovina slinivky břišní a i přes operaci a následnou léčbu boj se zákeřnou nemocí prohrál.

Letošní rok měl být pro Petera Dudáka rokem plným oslav. S kapelou HEX totiž slavil 30 let na pódiích. Už v loňském roce však zpěváka zasáhla diagnóza rakoviny slinivky břišní, s níž statečně bojoval. Svůj boj po dlouhé nemoci, prodělané operaci a podstoupené léčbě prohrál. Hudby a vystupování s kapelou se ale až téměř do konce života nevzdal.

Složení skupiny zůstalo od jejího založení v roce 1989 stejné.Tvořili ji Peter Dudák, Martin Žúži, Tomáš Dohňanský a Tibor Szabados. Kolegové mu na své facebookové stránce vzdali hold. "Dne 14.8.2019 nás po dlouhé a těžké nemoci opustil náš kamarád, bratr a přítel. Cítíme nekonečnou bolest. I navzdory tomu, že jsme už delší čas byli konfrontovaní s krutou realitou, stále tuto informaci nedokážeme pochopit. Děkujeme za krásných 30 společných let, nekonečné množství společné radosti, zážitků a všeho, co jsi nám v životě dopřál. A nebylo toho málo. Nikdy nezemře ten, který žije v písních a našich srdcích. Ďuďko, děkujeme za všechno a dávej na nás pozor," napsali zarmoucení členové kapely.

Kromě kolegů z kapely byla po boku Petera Dudáka do jeho posledních chvil i jeho přítelkyně Mirka, s níž se na veřejnosti poprvé objevil před 4 lety. Rakovina slinivky patří mezi vůbec nejagresivnější nemoci, na kterou drtivá většina pacientů zemře.

Související články

Další články