Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Zrádná Hurghada: David si chtěl užívat dovolené, rozebrali si ho na orgány!

+ Další 3 fotografie
Obchod s orgány
Hrál si s vnoučaty v bazénu, za pár minut byl už mrtvý. David Humphries (†62) zemřel v egyptské Hurghadě, která je oblíbeným letoviskem Čechů. Po transportu jeho těla do Velké Británie příbuzní oněměli. Chyběly v něm totiž orgány!

Angličan David Humphries připravil pro rodinu krásnou dovolenou. Do egyptského letoviska Hurghada letos v září vzal i vnoučata. Mělo to být několik dní, na které nikdy nezapomenou.

Místo toho přišla strašlivá rána. Šedesátník si hrál s dětmi v bazénu a jen pár minut poté, co vylezl z vody, zemřel. Rodinu však později čekal ještě větší šok.

Tělo zemřelého Davida totiž dorazilo do Velké Británie bez orgánů. Nebyly v něm ledviny ani srdce. Vyšetřovatelé pracují s verzí, že je stihli vyjmout zloději orgánů. Davidovy vnitřnosti pak za tučný obnos peněz prodali na černém trhu.

„Nedokážu pochopit, jak nám tohle někdo mohl udělat. Zvlášť když v Egyptě panuje přesvědčení, že člověka nelze pochovat bez srdce,“ cituje Davidovu dceru Anitu britský deník The Sun.

Nemocnice, v níž se Davida marně snažili oživovat, trvá na tom, že při předání k transportu do Británie orgány nechyběly. Rodina je v kontaktu s britskými úřady, které se jí snaží pomoct. Je ale pravděpodobné, že zmizelé srdce a ledviny se už nikdy najít nepovede.

Jde o další záhadnou tragédii, která pošramotila pověst Hurghady. Letos v červenci uplynulo 5 let od vraždy Moniky (†36) a Klárky Kramné (†8), za niž byl odsouzen manžel a otec Petr Kramný (40) k 28 letům vězení. Ten se neustále snaží o obnovu řízení a trvá na své nevině. I v tomto případě se hovořilo o krádeži orgánů, podle kriminalistů se to ale nakonec nepotvrdilo.

Mohlo by vás zajímat

Další články