Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zradil ji Sacher i sušenková věž: Show Peče celá země opustila Bára, na porotu byla až příliš alternativní

Zdroj: ČT 1
+ Další 3 fotografie
odchod
Očekávaná druhá epizoda show Peče celá země je za námi. Jako první úkol soutěžící dostali upéct štrúdl z listového těsta. V rámci druhého úkolu měli amatérští cukráři upéct vídeňskou specialitu Sacherův dort, se kterým se někteří hodně trápili. Třetím zadáním bylo vytvořit věž ze sušenek. I když se snažili všichni účastníci, jeden z pekařů musel soutěž opustit. Černý Petr dnes zbyl na alternativní Báru.

Pekařem a cukrářem týdne se ve druhé epizodě stala Anička. Naopak nejhůře hodnocenou byla dnes Bára

Odchod s nadhledem

Porota se rozhodovala mezi ní a Veronikou. Díky Verčinu povedenému Sacheru zbyl černý Petr na mladičkou Báru, která vyznává alternativní způsob žití. Vzdala se běžného života a většinu roku tráví cestováním v obytném autě.

Svého odchodu příliš nelitovala. "Já mám život sladký dost," řekla s úsměvem Bára, která do svých receptů často přidávala sušené květiny. "To se asi porotě příliš nelíbilo. Čekala jsem, že vypadnu už v prvním kole," přiznala.

Od nejlehčího po nejtěžší

I v dnešním dílu se divákům při pohledu na upečené dobroty sbíhaly sliny. Štrúdl, Sacherův dort a sušenky. To vše měli v dnešním díle soutěžící předvést v časovém limitu. Při poslední výzvě zapojili účastníci svoji fantazii.

Záviny z listového těsta jsme mohli vidět na spoustu způsobů. Veronika upekla štrúdl s jahodami a rebarborou, porotu uchvátil i Hančin tvarohový štrúdl s meruňkami.

Sacher dort není tak jednoduchý, jak se zdá. Při jeho přípravě se musí dodržet několik zásad a pravidel, aby se povedl. Soutěžící se při jeho pečení pořádně zapotili. Nakonec se podle poroty nejvíce povedl Petře.

Sušenková výzva

Ze sušenek měli soutěžící postavit věž vysokou minimálně 30 centimetrů, což každý pojal po svém. Eiffelovka, Žižkovská věž či věž ve tvaru hranice, kde nechyběla ani upálená čarodějnice. Fantazii se opravdu meze nekladly a soutěžící se s výzvou poprali statečně.

Jak se dnes ukázalo, tato show dokáže být plná zvratů. Ti, jimž se v minulém díle dařilo, dneska propadli a naopak. Kdo zazáří v dalším díle a komu se nebude dařit vůbec?

Související články

Další články