Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zprznili nám hymnu? Národ se ve velkém bouří vůči olympionikům a vzkazuje: Radši se starejte, ať jsou prachy na nové Ledecké!

Krok Českého olympijského výboru sáhnout na českou státní hymnu, předělat její aranžmá a přidat jí druhou sloku se vůbec nesetkal s pochopením. Lidé se ve velkém bouří a odmítají, aby se dílo Františka Škroupa měnilo!

Český olympijský výbor má pocit, že když hraje česká hymna, která má 45 vteřin, je to málo. Proto zadal výrobu nové verze, jež má dvě sloky a je delší o 35 sekund. Jenže zatím jsme nezaregistrovali jeden jediný pozitivní nebo aspoň smířlivý názor, naopak snad úplně všichni jsou ostře proti!

Chtěli vyvolat diskuzi, a to se jim podařilo. Mnozí vyčítají přeplácanost a totální disharmonii.

„Vy jste si něco dali, než jste tohle vypustili do světa? Takovou hudební sra*ku, to zvládneme jenom my, Češi. Zkuste se podívat na charakter té původní Škroupovy písně, na obsah textu. Tak příšerná harmonizace, co pan skladatel vytvořil, je hodna Bollywoodu,“ píše třeba dirigent Tomáš Ibrmajer.

„Olympijský výbore, radši se starejte, aby naši sportovci měli alespoň podmínky, aby nás mohli reprezentovat. Viz bobisti atd.,“ myslí si zase Jaromír a někteří dokonce přímo upozorňují na případ Ester Ledecké (23), které prý různí sportovní funkcionáři odmala házeli klacky pod nohy tak, že nemít papá Janek Ledecký (55) ze šoubyznysu dvanáct mega na rozjetí její kariéry, dvě zlaté olympijské medaile nikdy nezíská.

Známá hvězda sociálních sítí a novinář Scalex pak poznamenává, že by radši přijal hymnu od Ortelu, než podle něj tento hudební paskvil a megalomanskou exhibici Miloše Boka.

„Ne že by to bylo úplně nezajímavé, ale to provedení je naprosto nevhodné a jako hymna nepoužitelné. Aranž hymny má být prostší, čistší, průzračnější, hudebně pochopitelná i pro laiky. Hymna je určena občanům, reprezentuje občany a musí být taková, že se k ní se zpěvem snadno přidá dítě i kmet. Tohle je i špatně nahrané, zvuková kvalita je otřesná,“ myslí si.

„Hymna není určena pro náročné publikum v Rudolfinu, ta je určena pro to, aby i hokejky a kopačky na staďáku dokázaly aspoň správně otvírat hubu, když už ne zpívat,“ dodal Scalex.

A co si myslíte vy, čtenáři? Zamilovali jste si pokus o hymnu verze 2.0? Nebo byste ji nikdy nepřijali?

Související články

Další články