Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zvrat v záměně pacientek z Bulovky: Přihlásila se druhá z žen, jež se stala obětí tragického omylu

Záměna pacientek v nemocnici Bulovka: Policii se nyní přihlásila i druhá žena
Zdroj: profimedia.cz
záměna

Česko řeší nepochopitelný případ záměny pacientek v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Kvůli chybě lékařů potratila jedna z žen. Případem se zabývají kriminalisté, kteří vše vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti, jak informovali na síti X. Podle informací serveru Novinky se nyní policii přihlásila i druhá pacientka.

"Dne 25. března se na naší gynekologicko-porodnické klinice stala nežádoucí událost. Podle dosavadních zjištění došlo v důsledku závažného porušení a nedodržení interních předpisů ze strany dotčených zaměstnanců k zahájení operačního zákroku u nesprávně identifikované pacientky. Za tuto nešťastnou událost jsme pacientce a celé její rodině vyjádřili hlubokou lítost a omluvu a ujistili ji, že uděláme vše pro to, aby vzniklá újma byla co nejvíce zmírněna a také odškodněna," uvedla pro eXtra.cz ve čtvrtek mluvčí nemocnice Eva Stolejda Libigerová.Podle informací Blesku mělo k osudné záměně dojít v čekárně. Zdravotní sestra přečetla jméno ženy, která měla jít na kyretáž, tedy zákrok, který se provádí třeba při léčbě nemocné dělohy. Může se jím ale také ukončit těhotenství. Jenže pacientka v čekárně nebyla, a tak se sestře přihlásila jiná Asiatka. "Nerozuměla ani slovo a zřejmě ze slušnosti vše odkývala, dostala zdravotní dokumentaci ženy, která šla na kyretáž, a tak se dostala postupně až na sál a přišla o miminko," uvedl tajný zdroj pro již zmíněný web.

Ozvala se druhá pacientka

Záměnou pacientek asijského původu se policie začala zabývat ihned po zveřejnění informací v médiích. S poškozenou je nemocnice stále v úzkém kontaktu. "Máme naplánovanou kontrolu. Co je důležité, je to, že jí tento zákrok neznemožňuje další těhotenství," popsal přednosta tamní gynekologicko-porodnické kliniky Michal Zikán redakci CNN Prima News. Dodal, že se ženou nemocnice komunikuje od prvních chvil otevřeně. "A to i za pomoci překladatele, abychom si nemuseli nic dovysvětlovat. Nabídli jsme jak psychologickou pomoc, tak i další asistenci včetně právní podpory."

Nyní se podle nových informací ozvala policistům i druhá pacientka. "V současnou chvíli mohu říct, že kriminalisté komunikují s oběma poškozenými ženami, které ve věci figurují," uvedla pro Novinky policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy