Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zrůdné matky v Česku: Zabité miminko hledali na skládce a další vraždy dětí

Vraždy dětí v Česku: Miminko na skládce a podobné případy
Zdroj: unsplash.com
děsivé případy

Vraždy dětí bohužel nejsou v Česku ojedinělé. Poslední otřesný případ otřásl Frýdecko-Místeckem. Patnáctiletá dívka tam porodila dítě a vyhodila ho do popelnice, jak informoval web Polar.Tělíčko nebohého novorozeněte skončilo na skládce a policie ho tam několik dní hledala. Není to první podobný případ, kdy se matka takto bestiálně zbavila novorozence. 

Šokující čin na Frýdecko-Místecku nyní vyšetřují kriminalisté. Patnáctiletá dívka měla 13. června porodit dítě, ovšem z obavy, že se o něj nedokáže postarat, ho raději chladnokrevně zabila. Policie začala po nebohém tělíčku novorozeněte pátrat. V den, kdy dívka vyhodila miminko do popelnice, je však bohužel zrovna vyváželi, a proto museli policisté hledat na skládce. dívku policie obvinila z vraždy. Z důvodu věku obviněné však neposkytují k tomuto případu další informace, uvedla ČTK.

V mrtvém novorozenci našli stopy pervitinu

Podobně hrůzné případy se děly i v minulosti. Například v létě roku 2019 v totožném kraji podle Deníku narkomanka závislá na pervitinu porodila dceru, kterou měla krátce poté usmrtit, obléci a vhodit do popelnice. Tělo děťátka následně objevil bezdomovec. Žena brala drogy i během těhotenství. Stopy pervitinu se pak našly i v těle mrtvého miminka.

Zachránit se naopak podařilo miminko, odložené do popelnice v lednu tohoto roku v Pardubicích. Pětatřicetiletou ženu následně obvinili kriminalisté z pokusu o vraždu. Silně podchlazenou holčičku našla nad ránem dvojice, jež prohledávala kontejnery. Obviněná tvrdí, že o těhotenství netušila.

"Nález novorozeněte je vylekal, ale zachovali se velmi správně a začali hned hledat pomoc. Nakonec zastavili nějaké vozidlo, kde jim žena s mužem pomohli. Vzápětí se k miminku dostal lékař, který mu poskytl první pomoc," uvedl tehdy pro tn.cz šéf pardubické policie Milan Šimek.

Zabila dítě, aby nepřišla o partnera

Údajně bezdomovec našel v dubnu 2018 v podvečer při přehrabování odpadu v popelnici ve Zrenjaninské ulici v Teplicích mrtvého novorozence. O činu tehdy informoval Deník. Tělo mělo být zabalené do igelitové tašky. Schováno bylo v kontejneru, jen pouhých několik set metrů od nemocnice, kde je babybox.

Další případ se datuje do roku 2015. Tehdy jednadvacetiletá Andrea S. porodila tajně doma zdravé dítě, které následně zabalila do igelitové tašky a vyhodila ho do popelnice, kde se udusilo. Přítel neměl o jejím těhotenství ponětí a spolu měli ti dva začít randit až v době, kdy už byla Andrea ve čtvrtém měsíci těhotenství. To, že jeho dívka vůbec porodila, zjistil poté, co začalo Andree krvácení. Vydal se s ní proto ke gynekologovi, který zjistil, že od porodu neuběhl ani den, a proto ihned kontaktoval policii. Andrea tehdy od soudu dostala osm let odnětí svobody. Dítě podle všeho odhodila proto, aby nepřišla o svého partnera.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy