Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Žralok zabil v Egyptě ruského turistu, pak napadl další lidi. Marný boj muže o život natočili přihlížející lidé

Žralok v Egyptě: V Hurghadě zabil ruského turistu
Zdroj: Profimedia.cz
žralok

Na pobřeží oblíbeného dovolenkového letoviska v egyptské Hurghadě řádí žraloci. Pláž v oblasti u pětihvězdičkového hotelu Dreams Beach nedaleko resortu Hurghada Marriott je z rozhodnutí egyptské vlády uzavřena, informují tamní úřady. Na sociální síti se navíc šíří video, které zachycuje nemilosrdný útok žraloka na muže ve vodě poblíž jedné z turistických pláží. Plavec, údajně ruské národnosti, měl následkem útoku zemřít. Několik dalších lidí by mělo být zraněných, ale Češi mezi nimi nejsou, jak řekl TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Podle dostupných informací se žralok na pláž u hotelu Dreams Beach v egyptské Hurghadě pohyboval po 15. hodině.Napadl turistu, nejspíš z Ruska. Byl to žralok tygří,“ řekl jeden z návštěvníků pro TN.cz.

Sociální sítě pak obletělo video, na němž má být údajná oběť žraloka. Záběry, které naleznete zde a jež jsou velmi drastické, ukazují plavce, který se marně snaží dostat do bezpečí, zatímco si s ním dravec nemilosrdně pohrává. Muž se opakovaně vynořuje z vody a přetáčí se v důsledku útoků žraloka. Následně se za ním zavře hladina. Podle dostupných informací nešlo o jediný útok žraloka ten den.

Nejde o první útok​

Podobný incident, ale s českou obětí, se odehrál v srpnu 2018, tehdy žralok zabil v Egyptě turistu z Česka. Dvaačtyřicetiletý muž byl v nedalekém letovisku Marsa Alam na dovolené s rodinou.

Petr skočil z mola do vody a jen kousek odplaval. Najednou se otočil, začal zuřivě plavat zpátky. Pořád se otáčel a zoufale se snažil dostat k molu. Zahlédla jsem za ním ve vodě velký stín a manžel zmizel pod vodou. Najednou vyletěl nad hladinu ocas žraloka a vyvalilo se obrovské množství krve...“ popsala tehdy dcera muže pro iDnes.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy