Zoufalý Putin bojuje s klesající porodností v Rusku. Vláda nabízí studentkám odměnu, když otěhotní
Rusko se snaží o nárůst populace bizarním způsobem. Podle informací webu Penza Vzgljad nabízí regionální vláda v Orelské oblasti studentkám odměnu ve výši více než sedmadvaceti tisíc korun za to, že otěhotní. Tento plán byl zveřejněn poté, co ruský prezident Vladimir Putin (72) požadoval návrhy, jak zvýšit porodnost.
Ruský prezident Vladimir Putin požadoval po guvernérech Orelské oblasti, aby přišli s plánem na podporu porodnosti v dané části Ruska. Ti nakonec předložili návrh zaplatit studentkám 27 tisíc korun za to, že otěhotní.
Tento legislativní akt nedávno podepsal guvernér Orelské oblasti Andrej Klyčkov. Podle něj mají dívky studující na plný úvazek ve všeobecných vzdělávacích organizacích v regionu nárok na odměnu 100 tisíc rublů, pokud otěhotní a zaregistrují se u lékařské organizace, jak píše web Penza Vzgljad.
Porodnost dramaticky klesá
Web RIA Novosti uvedl, že donedávna byla jednorázová platba poskytována pouze studentům odborných vzdělávacích organizací a studentkám vysokých škol, nyní se rozhodli okruh příjemců rozšířit i o mladistvé. Krajské úřady říkají, že účelem vyhlášky je podpořit porodnost, zajistit rodinám důstojnou kvalitu života a zlepšit demografickou situaci ve spolkovém subjektu.
Porodnost v Rusku v posledních letech dramaticky klesá. Kvůli stále ještě trvající válce na Ukrajině přichází země o lidi, kteří umírají v bojích nebo emigrují za lepšími podmínkami. V únoru tohoto roku podle webu TN.cz spadla porodnost na historicky nejnižší úroveň.
Zrádkyně Nicole rok po vítězství: Výhru už stihla rozfofrovat, přiznala a promluvila o vztazích
Související články

Podivné chování Vladimira Putina: Prezident si prý chystá půdu pro mír

Tajný život Putinovy milenky Aliny: Hanbaté focení, luxusní dary a odchod s dětmi do ústraní

Putin neví kudy kam: Pro rady si jezdí k šamanům, řeší s nimi Ukrajinu, tvrdí zdroje

Tajemství ruského prezidenta: V sedmnácti byla Putinovou milenkou, prasklo na Alisu
