Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zoufalý Izraelec prosí radikály, kteří mu unesli ženu a malé dcery: Vezměte si místo nich mě, říká

Palestinské hnutí Hamás.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
válka v Izraeli

Válka v Izraeli pokračuje třetím dnem. Palestinská radikální skupina Hamás na izraelském území vraždí, znásilňuje a unáší nevinné civilisty. Server The Express přinesl příběh zoufalého otce, který prosí a naléhá na ozbrojence, aby jeho ženě a dětem neubližovali a vzali si raději jeho. 

Izraelský muž je naprosto zoufalý. Jeho ženu Doron a dvě dcerky Raz a Aviv (3 a 5) měli unést teroristé z radikální skupiny Hamás. Yoni Asher žádá, aby jim neubližovali a vrátili je domů. Výměnou nabízí vlastní život. Srdceryvný příběh obletěl i síť X. „Chci požádat Hamás, neubližujte jim. Neubližujte malým dětem, neubližujte ženám. Pokud místo toho chcete mě, jsem ochoten přijet," říká Asher ve videu.

K únosu krásné rodiny došlo v době, kdy jeho žena vzala děti na návštěvu ke své matce, která žije v Nir Oz poblíž hranic s Gazou. Pak Asherovi manželka náhle zavolala, "že jsou v domě teroristé". Hovor byl následně přerušen. Jeho nejhorší obavy se naplnily ve chvíli, kdy uviděl na sociálních sítích video, ve kterém je zachycena jeho rodina na korbě pick-upu spolu s dalšími rukojmími, popisuje web The Express.

Lidské štíty

K únosu mělo dojít v sobotu během přeshraniční razie, při které členové Hamás unesli desítky seniorů, žen a dětí. Pak propukly intenzivní boje, které si vyžádaly na obou stranách dohromady přes tisíc obětí a další tisíce raněných.


Únosy a zvěrstva na civilistech ze strany radikálů vyvolaly ve společnosti vzpomínky na členy Islámského státu v Sýrii, kteří na sociálních sítích předváděli rukojmí, než je popravili. Jeden z vůdců Hamásu však prý naznačil, že rukojmí nebudou zabita, ale zajatí lidé budou použiti jako vyjednávací páky k propuštění vlastních členů z izraelských věznic, jak uvádí web Daily Mail.

Jeden expert na terorismus dodal, že zajatí Izraelci by mohli být dokonce použiti jako lidské štíty, aby zastavili izraelské nálety.

Válka v Izraeli

Válku v Izraeli rozpoutalo v sobotu 7. října 2023 palestinské radikální hnutí Hamás, když provedlo rozsáhlé útoky z Pásma Gazy.

Mohlo by vás zajímat:

Hamás | Izrael | Palestina | Pásmo Gazy | Jeruzalém | Blízký východ | Hizballáh | Benjamin Netanjahu | Válka na Ukrajině 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy