Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zoufalý dezinformátor Zítko luxuje transparentní účet. Peníze, které mu lidé poslali na politickou kampaň, zneužívá na útěku

Pavel Zítko je stále na útěku před policií. Z transparentního účtu svého hnutí luxuje peníze
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
kauza

Dezinformátor a bývalý prezidentský kandidát Pavel Zítko má další problém. Poté, co se nedostavil k soudu a policie po něm vyhlásila pátrání, jeho fanoušci i odpůrci si začali všímat podezřelých pohybů na jeho transparentním účtu, kam mu lidé posílali podporu.

Pavel Zítko je v celostátním pátrání, vyplývá z policejního webu. Muž, označovaný za dezinformátora, se minulý týden nedostavil k Okresnímu soudu v Chomutově. Čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy. Jednání u soudu s osmapadesátiletým Zítkem, který má bydliště na Chomutovsku, soud odročil na 24. května. Aktivista podle policejní databáze není ozbrojen ani netrpí nakažlivou nemocí.

Zítko, který je zatížený exekucemi, žil z transparentního účtu svého spolku Srdcem pro vlast, ze kterého dokonce tankoval do svého dvoumilionového Lexusu. Jak si někteří pozorovatelé všimli, Zítko z účtu poslední dobou vybírá čím dál víc peněz, což by mohlo značit snahu uprchnout do zahraničí. Otázkou teď zůstává, zda by ho podle jeho používání nemohli dohledat policisté.

Nepřišel k soudu

Soudkyně Iva Dvořáková minulý týden v pátek uvedla, že Zítko odmítl předvolání k soudu převzít. K soudu se dostavili jeho příznivci. Některé z nich nechala soudkyně kvůli rušení vykázat ze soudní síně. Zítkovi stoupenci tvrdili, že jsou jeho zmocněnci, a zpochybňovali legitimitu soudu.

Zítko chtěl kandidovat při loňských volbách na prezidenta, ale nepředložil dostatečný počet občanských podpisů, a proto ho ministerstvo vnitra do voleb nepustilo. Loni v říjnu ho policie zadržela na dálnici D7 kvůli podezření ze zpronevěry.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy