Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zmatky v prezidentské kanceláři: Matovič si demisi rozmyslel. Dokument vytrhl úředníkovi z rukou, píše Čaputová

Igor Matovič: Demisi si rozmyslel, potvrdila Zuzana Čaputová
Zdroj: profimedia.cz
Demise

Slovenský ministr financí Igor Matovič šel ve čtvrtek 15. prosince podat demisi, ovšem na poslední chvíli si to rozmyslel. Vedoucímu prezidentské kanceláře ji měl vytrhnout z rukou, jak píší slovenská média. K události se vyjádřila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na svém Facebooku.

"Chci i na tomto místě potvrdit, jak dnes Igor Matovič nedoručil demisi do prezidentské kanceláře. Matovič dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) v podvečer přišel doručit do prezidentské kanceláře demisi. Před zaměstnanci kanceláře svou demisi podepsal, jenže záhy poté si podání své demise rozmyslel a podepsaný dokument vytrhl vedoucímu kanceláře Metodovi Špačkovi z rukou. Demise tak nebyla doručena do kanceláře prezidentky," napsala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na svůj Facebook.

Každý říká něco jiného

K situaci se vyjádřil pro slovenský Čas vedoucí prezidentské kanceláře Metod Špaček. "V podvečer v Grasalkovičově paláci přede mnou ministr financí podepsal demisi, my jsme potvrdili její přijetí, následně během toho, jak jsme vytvářeli její kopii, abychom ji odevzdali, tak z mých rukou vytrhl kopii i originál, otočil se a odešel," uvedl. Z úst ministra financí nakonec mělo zaznít: "Víte co, rozmyslel jsem si to."

Matovič médiím řekl, že demisi nevytrhl z rukou, ale normálně si ji vzal zpět. Dodal, že ho mrzí, že Prezidentský palác hovoří o vytrhnutí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy