Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Zlomový posudek v kauze Čapí hnízdo: Babiš mladší netrpí podle znalkyně bludy ani halucinacemi

Andrej Babiš mladší trpí schizofrenií.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Další 2 fotografie
Soud

Soud s expremiérem Andrejem Babišem stále pokračuje a v pondělí 19. prosince se probírala věrohodnost výpovědi syna Andreje Babiše mladšího. Podle psycholožky Jindřišky Záhorské expremiérův potomek netrpěl bludy ani halucinacemi a je tak schopen pravdivě vypovídat v kauze Čapí hnízdo, jak píše iRozhlas. 

„Nebyly zjištěny žádné znaky, které by svědčily o přítomnosti halucinací či bludů. Obecnou věrohodnost jsem posoudila jako sníženou,“ uvedla u soudu psycholožka Jindřiška Záhorská o Andreji Babišovi mladším podle webu iRozhlas. Podle ní tak není narušen kontakt s realitou.

Ještě nedávno přitom městský soud obdržel nový posudek, z něhož vyplynulo, že Babiš mladší trpí paranoidní schizofrenií. Posudek vypracovaly podle Novinek expertka z oboru psychiatrie Gabriela Leblová a právě psycholožka Jindřiška Záhorská. Podle expertek v posudku nebyly zjištěny skutečnosti, které by potvrzovaly významné narušení psychických funkcí v dobách, kdy měl údajně podepsat smlouvy k převodu části akcií na svou osobu od společnosti Farma Čapí hnízdo.

Netrpí bájivou lhavostí

Syn expremiéra Babiše s diagnózou nesouhlasí, ačkoli v září tohoto roku u soudu, který se týkal jeho otce, uvedl, že bere léky. „Léčím se stále. Diagnóza zní schizofrenie, ale já s ní nesouhlasím,“ ​uvedl před časem.

U soudu, který probíhal v pondělí 19. prosince, psycholožka jasně uvedla, že Babiš mladší netrpí bájivou lhavostí. Podle znalkyně vystudovaný pilot pouze chce, aby byl proces spravedlivý. Psycholožka nezjistila zároveň ani snahu poškodit otce. Obžalovaný Babiš podle iRozhlasu v tomto momentě nesouhlasně kroutil hlavou a něco si pro sebe říkal.

Posudky se četly za přítomnosti veřejnosti. Soud byl nakonec odročen na 4. ledna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy