Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zimova bizarní prezidentská kampaň terčem výsměchu: První věděl, že se narodí gorila Moja

Rektor UK Tomáš Zima.
Zdroj: Se souhlasem Tomáše Zimy
+ Dalších 18 fotografií
Kampaň

Tomáš Zima se do prezidentské kampaně obul se vší vervou a na uživatele na sociálních sítích chrlí jednu propagační fotku za druhou. Ty se však ihned staly terčem výsměchu za to, co se u nich píše. Veřejnost například pobavila hláška "k mým dovoleným patří i počítač" nebo "jako první jsem věděl, že se narodí malá Moja". Detailnímu rozboru vtipálci podrobili i logo, které podle některých vypadá, jako by ho dělal někdo ze základní školy a v minulém století.

Politické kampaně bývají často jedním velkým bizárem. Příkladem jsou snad v každých volbách strany jako SPD či komunisté, jejichž slogany mnohdy pobaví, jindy člověk jen nevěřícně kroutí hlavou. Nejinak je tomu i u nadcházejícího boje o Hrad. V něm už s billboardy zazářil například Karel Janeček, který ke sloganu "oddlužím vaše děti" připojil fotku, jak dělá polonahý stojku.

Co do míry bizáru má ale sobě rovného konkurenta v podobě bývalého rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy. Ten na sociálních sítích v posledních dnech zaujal svými fotkami, které jsou pokaždé doplněné o nějaký slogan. Občas méně příčetný, místy nejasný a často podle uživatelů naprosto bizarní.

Rád se vrací do Ústí

Mezi nejvtipnější slogany patří například "k mé dovolené patří i počítač", čímž Zima zřejmě odkazuje na to, že pracuje i o svém volnu. Další zábavnou koláží je pak ta, na které rektor stojí u grilu a jakoby říká "u vaření a grilování si čistím hlavu". Mnohé na Facebooku rozesmála i Zimova selfie, pravděpodobně z Ústí, u které pro změnu stojí "do Ústí nad Labem se vždy rád vracím".

Otazníky vyvolala třeba věta "jako první jsem věděl, že se narodí malá Moja". Ptáte-li se, co má prezidentská kandidatura společného s lidoopy, nejste sami. "Může mi to někdo vysvětlit? To jako pracoval v ZOO a oplodnil tam gorilu?" ptal se Adam v diskuzi na sociálních sítích. Odpovědí je pak to, že Zima jako biochemik dlouhodobě spolupracuje se zoo a nejspíš před narozením Moji na její mamince Kijivu prováděl analýzu na přítomnost hormonů, čímž přišel na to, že je těhotná.

Logo jako odkaz na Matrix?

Zimově kampani se vysmál i protřelý marketér Jakub Horák. "Koukám, že kandidát na prezidenta Tomáš Zima se do kampaně pořádně obul. “Pracovité lidi mají voliči určitě rádi.” Mám dobrý slogan: A ZIMA SE BLÍŽÍ!" vtipkoval Horák na Facebooku. Pod příspěvkem se ihned strhla vášnivá diskuze. "Zima se blíží je super, ale k mým dovoleným patří i počítač je lepší. Jestli to tak zůstane jako hlavní slogan jeho kampaně, tak respekt! S tím se dají vyhrát prezidentské volby!" myslí si Daniel. "A to to podle mě ještě bude gradovat, když vypustí do éteru, že k jeho dovolené patří i rychlovarná konvice a rád si přečte dobrou knihu," prorokuje Philip Marlowe.

Velkým otazníkem pak pro mnohé bylo Zimovo logo, které rektorovo jméno podivně rozděluje na Tomá-š-Zima a je ve tvaru modročervené pilulky. Není to však odkaz na Matrix. "Doktor medicíny, tak asi pilulka. V nějaké pošahané verzi trikolory, protože Made in Malování," smál se Jan. "To logo mu dělal deváťák v rámci výuky na ZŠ?" utahoval si z tvorby grafika Oto. Zima by tak možná měl zvážit, zda nenajmout někoho jiného...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy