Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zesměšnění politiků přímo ve Sněmovně: Karikatury TMBK si střílejí z Markéty Pekarové i Tomia Okamury

Markéta Pekarová Adamová podepisuje jednu z koláží.
Zdroj: eXtra.cz/Tomáš Martínek
Předchozí Další
+ Dalších 19 fotografií
výstava

Přímo v Poslanecké sněmovně se konala vernisáž karikatur umělce Tomáše Břínka, který vystupuje pod pseudonymem TMBK. Jeho koláže nešetří žádného z politiků včetně předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové, která na akci dorazila. Přítomný byl také bývalý hokejový brankář Dominik Hašek nebo modelka Daniela Zálešáková. Na akci nechyběla redakce eXtra.cz.

Politici jsou často terčem vtipů. Jedním ze známých karikaturistů, který si politiky dobírá, je Tomáš Břínek alias TMBK. Jeho koláže jsou nyní vystaveny přímo v sále Státních aktů Poslanecké sněmovny. Na vernisáži nechyběla ani redakce eXtra.cz.

Výstava potrvá jedenáct dní a na závěr budou díla z ní vydražena. Záštitu nad akcí převzal poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Kromě něj se na vernisáži zastavila i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) nebo bývalý hokejový brankář Dominik Hašek. Oba také podepsali koláže, ve kterých se sami objevili. Na vernisáž dorazila i modelka Daniela Zálešáková.

Dominik Hašek: Růžičkovi jsem chtěl napsat, jestli by se nepřijel podepsat

"Já myslím, že téměř všechny tyhle karikatury už jsem někde viděl. Když se člověk zajímá o politiku a veřejné dění, tak se k němu tyto obrázky vždy nějak dostanou," uvedl Hašek pro eXtra.cz.

"Chtěl jsem poslat Vláďovi Růžičkovi esemesku, jestli by se nechtěl podepsat, ale mám nový telefon a nedokážu najít jeho číslo," zavtipkoval pak na účet svého někdejšího spoluhráče Vladimíra Růžičky, se kterým je na jedné z koláží vyobrazen a který se stejně jako on rozhodl angažovat v politice.

Výstava potrvá do pátku 31. května 2024 a v jejím závěru vystavená díla autor nechá vydražit. Výtěžek bude použit na pomoc onkologicky nemocným dětem. Peníze konkrétně poputují na optimalizující studie v oboru dětské onkologie a hematologie. Tyto studie nejvíce pomohly při léčbě dětských nádorů a leukémie.

Na koláže i fotografie z akce se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy