Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zemřela tajná matka (†97) Vladimira Putina: Synáček jí prý nemohl odpustit, že ho poslala z domu

Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
putinova matka

Zemřela Věra Putinová (†97) – žena, která téměř čtvrt století tvrdila, že je matkou ruského prezidenta Vladimira Putina (70). Navzdory tomu, že během svého života médiím předložila několik důkazů svědčících o tom, že jejím synem je skutečně nynější dlouholetý šéf Kremlu, Putin vždy tvrdošíjně prohlašoval, že oba jeho rodiče zemřeli v 90. letech na rakovinu. Putinová žila a zemřela ve velké chudobě v Gruzii, bývalé sovětské svazové republice. Informuje o tom list Daily Mail.

Věra Putinová poprvé přišla s tvrzením, že je matkou Vladimira Putina v roce 1999. Ruský diktátor se měl narodit poté, co měla poměr s tehdy ženatým – a rovněž nepřiznaným – Putinovým otcem. Pravým otcem kremelského vůdce měl být ruský mechanik Platon Privalov. Věra s ním však údajně otěhotněla aniž tušila, že je ženatý a má rodinou. Přestože žena v minulosti opakovaně předložila fotografie svého syna z dětství, ruský vůdce její tvrzení nikdy veřejně nepřiznal.

Žena celý život žila v extrémní chudobě ve vesnici Metekhi, která je dnes součástí Tbilisi, hlavního města Gruzie. Malého Putina měla Věra v jeho deseti letech poslat bydlet ke svým rodičům do ruského Očoru a od té doby se s ním už nikdy nesetkat. Právě skutečnost, že ruský politik jí tento krok nikdy neodpustil, měla podle ženy stát za tím, že svou matku zavrhl. Ta svůj postup však obhajovala tím, že malý Vova – jak Putina celý život nazývala – byl ve společné domácnosti terčem slovních útoků a nenávisti ze strany svého náhradního otce a jejího manžela, Gruzínce Giorgia Osepašviliho.

Její rodiče nechtěli chlapce pustit zpět

Mým snem je nezemřít, aniž by mě Vova alespoň ještě jednou neviděl a nepromluvil se mnou. Často ho vídám ve snech, ale nechce se mnou mluvit. Jak v životě, tak ve snech je naštvaný kvůli tomu, co jsem udělala, nemůže mi odpustit,“ uvedla žena v jednom ze svých posledních rozhovorů, jak uvádí britský Mirror.

Poté, co se se svým mužem udobřila, údajně požádala o svého syna zpět, ale její rodiče nechtěli malého chlapce vrátit. Trvali na tom, že „se o něj dobře postarají“, píše Daily Mail. Až později se prý od bývalého souseda dozvěděla, že její syn se stal důstojníkem tajné služby KGB. Když v roce 1999 žena zahlédla Putina v televizi, začala se k němu veřejně hlásit. Podle jejího tvrzení se jí v tom úřady snažily zabránit.

Putin má být podle ženy o dva roky starší

Vladimir Putin ve své autobiografii napsal, že se narodil a byl vychován v Petrohradě (tehdejším Leningradě) ženou jménem Maria Ivanovna Šelomovová a svým otcem, který se jmenoval Vladimir (Spiridonovič) Putin. Oba jeho rodiče později v 90. letech měli zemřít na rakovinu. Podrobnosti o vůdcově dětství se však získávají velmi obtížně. Neshodují se ani roky jeho narození – podle Věry přišel na svět v roce 1950, Putin o sobě tvrdí, že se narodil 7. října 1952.

Nicméně dochované archivní záznamy z vesnické školy poblíž obce Metekhi ukazují, že jistý Vladimir Putin tam byl v letech 1959 až 1960 skutečně zapsán. Rovněž se měl narodit jako Gruzínec, nikoli Rus.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy