Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zeman vysvětloval, kde má asistentku své nové kanceláře: Žena dělá doma, pravil

Miloš Zeman otevřel svou kancelář v Dejvicích.
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
bývalá první dáma

Miloš Zeman šel s pravdou ven. Exprezident odhalil, proč jeho manželka Ivana, která mu má dělat asistentku v nové kanceláři v pražské Bubenči, se ještě ani jednou v úřední den neukázala. Žena dělá na home office, vysvětlil stručně Seznam Zprávám.

Moje manželka dělá home office a vyřizuje všechny potřebné věci z práce doma, což je dobře,“ odpověděl bývalý prezident Miloš Zeman na dotaz serveru Seznam Zprávy, kdy s ním Ivana Zemanová do kanceláře dorazí. Manželka exprezidenta pracuje v jeho oficiální kanceláři, kterou Zeman otevřel minulý měsíc v Jaselské ulici v Praze, jako asistentka.

Ženu k práci přemluvil, i když nadšená nebyla

Pracovní pozici přitom Zeman své ženě údajně sám navrhl – bývalá první dáma tak vykonává podobnou práci jako v devadesátých letech, kdy pozdější šéf ČSSD a prezident republiky pracoval v Prognostickém ústavu ČSAV. „Řekl jsem: ‚Ivanko, jsi teď bez práce, ještě nejsi ve starobním důchodu, byli jsme spolu, když jsi mně dělala sekretářku, věřím ti a budeš se mnou spolupracovat.‘ Nebránila se, ale nadšená nebyla,“ uvedl k tomu dříve Zeman.

Ze zákona má bývalý prezident nárok na chod kanceláře a plat asistenta 50.000 korun měsíčně. Částka nebyla od vzniku zákona zvýšena. Zároveň Zeman od státu dostává rentu 50.000 korun měsíčně a starobní důchod ve výši zhruba 23.000 korun. Využívá také služební auto s řidičem a policejní ochranu, píše ČTK.

Zeman ve středu – což je zatím jediný úřední den jeho nové kanceláře – dorazil už potřetí v řadě. Na programu má setkání s kardinálem a bývalým pražským arcibiskupem Dominikem Dukou a někdejším 1. místopředsedou vlády Karlem Havlíčkem z hnutí ANO. V plánu měl také dva novinářské rozhovory.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy