Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Žebříček nejbohatších Čechů: Kellnerová zůstává na vrcholu, Babiš se propadl

Nejbohatší Češi: Babiš propadl, Kellnerová je na vrcholu
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Bohatství

Magazín Forbes jako každý rok zveřejnil žebříček nejbohatších Čechů. Na předních příčkách figurují jména jako rodina Kellnerových, Daniel Křetínský nebo Radovan Vítek. Jaké je jejich jmění a kdo se umístil v Top 9?

První místo v žebříčku, který sestavil magazín Forbes, obsadila rodina Kellnerů. Poté, co Petr Kellner (†56) minulý rok tragicky zahynul na Aljašce, připadl jeho majetek jeho ženě Renatě a dětem. Právě Renata se tak stala nejbohatší ženou Česka a vlastní majetek v hodnotě 365 miliard korun. Kellner totiž vybudoval společnost PPF, pod níž spadají společnosti jako O2, Home Credit či Nova.

Na druhém místě se umístil Karel Komárek, což je majitel investiční skupiny KKCG, která podniká v oblasti energií a loterijního průmyslu. Jeho jmění je aktuálně 169,4 miliardy korun.

Vítek i Křetínský si polepšili

Třetí místo má Radovan Vítek s jměním 127,6 miliardy korun. Realitní magnát vlastní firmu CPIPG, která má ve svém portfoliu obchodní centra, byty i kanceláře v Česku i po světě. Po akvizici rakouské realitní skupiny Immofinanz se stala jeho CPIPG největší realitní společností ve střední Evropě, jak upozornily Seznam Zprávy.

Čtvrté místo má Daniel Křetínský, který vlastní energetickou skupinu EPH, patří mu podíly v českých i zahraničních médiích i v britské poště Royal Mail.

Expremiér Babiš se propadl

Páté místo obsadil expremiér Andrej Babiš, který byl ještě minulý rok na čtvrté pozici. Jeho jmění je odhadováno na 96,8 miliardy korun. Vlastnil koncern Agrofert, který je dnes ve svěřeneckém fondu. Kromě toho koupil mediální dům Mafra, který vydává třeba MF Dnes či Lidové noviny.

Šesté místo má Pavel Tykač, což je podnikatel v oblasti energetického byznysu. Jeho majetek má nyní hodnotu necelých 75 miliard korun. Sedmé místo obsadil spoluzakladatel a spoluvlastník antivirové a softwarové firmy Avast Pavel Baudiš, osmé spolumajitel středoevropské investiční skupiny Penta Investments Marek Dospiva a deváté podnikatel a spoluzakladatel firmy AVAST Software Eduard Kučera.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy