Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Ze začátku hokejová tragédie, pak se Češi probudili: Nad Slovinskem jsme zvítězili 6:2

Český útočník Filip Chytil nastupuje do zápasu proti Kazachstánu na MS v hokeji 2023
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Výhra

Češi dnes potvrdili, že jsou na mistrovství světa právem. Po porážce s Lotyšskem se oklepali a jsou znovu zpátky v sedle. Ve čtvrtečním zápase proti Slovinsku vyhráli 6:2, což je zatím nejlepší letošní výkon na mistrovství. Zápas vysílal kanál ČT Sport.

Zpočátku to vypadalo velice bledě. Slovinsko nad českou reprezentací vedlo 0:2 a zdálo se, že to naše hráče nijak neprobudilo k akci. Změna nastala hlavně ve třetí třetině, kdy čeští hokejisté obrátili skóre na 6:2 a jsou tak blíž k postupu do čtvrtfinále.

„Nevím, proč jsme nebojovali a nehráli v našem tempu. Reagovali jsme neustále pod tlakem,“ prohlásil trenér Kari Jalonen. „První třetina byla tragédie. Nohy nešly, nevycházelo nám to,“ řekl Dominik Kubalík pro ČT Sport. Ten byl na konci zápasu prohlášen za nejlepšího hráče.

Prohra s Lotyšskem

Minule Česko hrálo proti Lotyšsku, kde dá se říct, že jsme zaslouženě prohráli 3:4. Po první třetině proti Slovinsku se zdálo, že hokej bude vypadat podobně. Česká reprezentace se ale nakonec vzpamatovala a podala skvělý výkon.

V sestavě stále chybí Filip Chytil, který má zlomeninu v obličeji. Do útočné formace mezi Kubalíka a Romana Červenku nastoupil Michael Špaček. Do brány byl nasazen Karel Vejmelka, který letos v mistrovství prozatím seděl pouze na lavičce. Do noty našemu týmu hrálo to, že Slovinci často chybují. Statistiky hovoří jasně, ale nepodceňujeme vůbec nic. Jsou hodně vylučovaní, musíme si pomoct přesilovkami,“ řekl asistent trenéra pro iDNES.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy