Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ze slov Putinových příznivců běhá mráz po zádech: Pokud prohrajeme válku, celý svět lehne popelem

Příznivci Vladimira Putina: Pokud prohrajeme válku, celý svět lehne popelem, říkají
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
VIDEO

Televizi Rossia 1 těm, kteří už o válce na Ukrajině něco slyšeli, asi nemusíme představovat. Jde o propagandistickou televizi, jakýsi sen Kremlu o moderních médiích, kde nemůže projít ani slovo, které ruský režim nepovolí. Občas ale i Putinovým nohsledům trochu ujede fantazie a dostanou se do témat, ze kterých doslova běhá mráz po zádech. Tváří v tvář jejich myšlenkám občas Vladimir Putin vypadá jako neškodný beránek. Tentokrát došlo na téma, co se stane, pokud Rusko prohraje a strůjci invaze na Ukrajinu budou hnáni před mezinárodní soud v Haagu.

Pokud si myslíte, že ruské politické špičky jsou skálopevně přesvědčené o své vlastní pravdě, budete asi hodně překvapeni. Diskutéři ruské státní televize teď názorně ukázali, že i oni se bojí důsledků, které by případná prohra na Ukrajině mohla mít. Nemluvíme tu jen o vojenské porážce, ale i o případném soudu lidí, kteří jsou za invazi zodpovědní. Co by se pak stalo ruským mocným?

"Chystají se nám vzít náš Krym, my děláme jedinou věc, co v této situaci můžeme: Bombardujeme. Bombardujeme každý den," říká Olga Skabejevová, jedna z nejznámějších tváří téhle televize, kterou BBC nazvala přezdívkou "Putinova železná panna". Moderátorka dodává, že tohle Rusové rozhodně nechtěli. "Vím, že ani vedení tohle rozhodně nechtělo," naráží Skabejevová na prezidenta Putina. Moderátorka říká, že by Rusové měli k bombardování civilistů a infrastruktury přistupovat tvrději a neváhat. Kritizuje ty, kteří se válku snaží udržet ve vojenských mantinelech.

Bojí se Haagu

"Lidé, kteří se bojí Haagu, měli byste se spíš bát prohry, zrady svého národa a svých lidí," naráží moderátorka na nizozemské město, kde sídlí mezinárodní soud, který soudí válečné zločiny. "Pokud prohrajeme, Haag si přijde i pro čističe ulic, který zametal kolem Kremlu," shrnuje moderátorka to, že spravedlnost pak může semlít každého, kdo se na invazi podílel. "Pokud máte strach z Haagu, nechoďte do lesa," parafrázuje žena známé přísloví.

Pokud prohrajeme, zničíme svět

Do toho však vstupuje další z propagandistů, Vladimir Solovjov, který je známý třeba tím, že spílal Američanům, zatímco byl obklopen jejich výrobky. "Pokud se tohle stane, žádný Haag nebude existovat," prohlašuje rázně. "Nebude existovat už vůbec nic. Celý svět se promění v popel," zakončuje děsivě bizarní klip z televize Solovjov. Vzkaz ruských propagandistů je tedy jasný: Pokud prohrajeme, jsme schopni zničit svět.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy