Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Ze slíbených tisíců na energie zbyly drobné: Exekutoři otevírají šampus, cupuje vládu Havlíček

Příspěvek na elektřinu: Exekutoři otevírají šampus, cupuje vládu Havlíček
Zdroj: Freepik
drahé energie

Vláda Petra Fialy původně slibovala, že pomůže lidem s rekordně rostoucími náklady na energie. Jenže z plánů se nakonec vyklubaly jen 2 tisíce na elektřinu. Z vládní (ne)pomoci si už na sociálních sítích utahuje nejen opozice a někteří experti, ale i Miroslav Kalousek.

Takzvaný úsporný tarif, který má pomoci domácnostem snížit účty za elektřinu, plyn i teplo, podepsal prezident Miloš Zeman. Z původně slibovaných 16 tisíc na plyn a elektřinu, o kterých mluvil ministr průmyslu Jozef Síkela, však nakonec zůstaly jen 2 tisíce na elektřinu.

"Šmitec, poraď si sám"

Nad vládním rozhodnutím se následně rozpoutala diskuze na sociálních sítích. Někteří experti i politici přestávají vládním krokům rozumět. "Vy tomu ještě někdo rozumíte? Podpora na drahý plyn ani vytápění letos nebude, vláda zatím pošle jen dva tisíce na elektřinu," píše například analytik Michal Šnobr.

A přisadila si i opozice. "Nerad říkám, říkal jsem to.... ale co jiného můžu dodat? Zde černé na bílém. Letos s podporou brutálně drahé energie nepočítejte. Ministr průmyslu to totiž nepovažuje za důležité. Takže šmitec. Poraď si sám. Exekutoři pomalu otevírají šampus," tepe vládu poslanec za ANO a bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček.

Voda na mlýn Babišovi

Stranou však nezůstal ani bývalý předseda Top 09 Miroslav Kalousek. "Nechci to kritizovat. Netvrdím, že je to špatně. Jenom zdravím všechny poslance a senátory, kteří podepsali vládě “bianco šek” na 66 miliard a teď jsou ze hry i se svými voliči. Tohle se mělo diskutovat v parlamentu, on má být suverénem takových rozhodnutí," vzkázal politikům.

Jako "vodu na mlýn Babišovi" vnímá současné vládní kroky exposlanec za ČSSD Václav Votava. Podle něj jde o zklamání a plané sliby voličům.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy