Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zdrogovaný řidič jel po Praze stotřicítkou a zranil tříletého chlapečka. Od soudu dostal 8 let

Marek Ovčík: Zdrogovaný řidič dostal u soudu 8 let vězení
Zdroj: Pixabay
trest

Vrchní soud potvrdil Marku Ovčíkovi (28) trest osm let vězení za obecné ohrožení. Ovčík, který podle Blesku ani nevlastní řidičský průkaz, minulý rok při honičce s policií řídil pod vlivem drog, naboural několik vozů a vážně zranil tříletého chlapce.

Osm let vězení potvrdil Vrchní soud Marku Ovčíkovi za obecné ohrožení, kterého se dopustil minulý rok v červnu. Jak uvedl deník Blesk, zdrogovaného Ovčíka nahánělo osudný den při zběsilé jízdě Prahou několik policejních hlídek. Ovčík přitom ani nemá řidičský průkaz.

Po Praze se řítil stotřicítkou

To mu však nebránilo řítit se pražskými ulicemi téměř 130kilometrovou rychlostí v místě, kde můžete jet nanejvýš padesátkou. Během této šílené jízdy ohrozil ostatní řidiče a naboural několik vozů. Svůj závod s policisty ukončil ve Vyskočilově ulici, kde narazil do auta, ve kterém seděla rodina - řidič, jeho žena, dvanáctiletá dcera a tříletý syn. Nejmladší dítě utrpělo nejvážnější zranění a bojovalo o život.

Ovčík následně naboural do svodidel a pak ještě do dalšího auta, které narazilo do autobusu. „Řidič vozidla, které bylo odcizeno v ranních hodinách, ujížděl policejní hlídce, podle předběžných informací v rychlosti 200 kilometrů v hodině, nezvládl řízení a havaroval. Zranil jak sebe, tak i spolujezdkyni, pro kterou musel přiletět vrtulník,“ sdělil tehdy Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský.

Celkem obviněný zranil šest lidí včetně tří dětí. „Celkem jsme pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku, čtyři lehce,“ uvedli tehdy záchranáři. Ovčík nesmí podle verdiktu také deset let sednout za volant.

Drogy mi vyčítají za upřímnost, hájil se

„Je mi to opravdu líto. Přepískl jsem to. Drogy se mi vyčítají, protože jsem na soudu (první instance) odpovídal upřímně. Všechno jsem bral vážně, říkal jsem to ze srdce. Poškozeným jsem poslal omluvné dopisy. Budu se snažit splatit odškodnění. Chtěl bych, abyste mi z trestu trochu ubrali. Už je toho dost,“ citoval server iDnes.cz výpověď obžalovaného u soudu. Soudce však jeho slova neobměkčila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy