Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Romane, skoč, povzbuzovaly ho dívky: Patnáctiletý žák se zabil, jeho zdrcený otec promluvil

Tragédie ve slovenských Parchovanech, kde patnáctiletý Roman skočil za povzbuzování spolužáků ze střechy základní školy, nepřestává vířit emoce. Zmíněná základka požádala soud, aby otci předběžným opatřením nařídil zdržet se výroků o škole a jejích představitelích. Zdrcený otec si to však nechce nechat líbit. "Vznikl problém se suplující učitelkou, která zesměšnila syna před celou třídou, když ho nepustila na WC, syn cca 5 minut před koncem hodiny opustil třídu a dala mu neomluvenou hodinu," popsal pro eXtra.cz Dominik Michalik, co sebevraždě jeho syna předcházelo.

Ve slovenské obci Parchovany došlo vloni v listopadu k tragédii. Patnáctiletý žák Roman tam skočil ze střechy místní školy a zabil se. To vše se dělo za povzbuzování jeho spolužáků, kteří chlapce dlouhodobě šikanovali, což má být slyšet na záznamu z tragického incidentu.

Škola se v nedávné době začala tvrdě bránit vůči výrokům chlapcova otce Dominika Michalika. Podle portálu Plus JEDEN DEŇ požádala soud, aby otci předběžným opatřením nařídil zdržet se výroků o škole a jejích představitelích. Romanův otec se však jen tak lehce nevzdá a žalobu vnímá jako snahu ho umlčet. Případem se zabývá i policie a Dominik Michalik se údajně obrátil i na Státní školní inspekci.

Dominik Michalik: Na škole se stupňovaly problémy

Sám zdrcený otec popsal pro eXtra.cz, co smrti jeho syna předcházelo. Stupňující se problémy, kterým jeho syn na škole čelil, se podle jeho slov snažil řešit "Co jsem věděl, jsem ve škole řešil, osobně jsem byl za ředitelem a vícekrát jsem řešil problémy i telefonicky ze zahraničí, ale jak je vidět, nemělo to žádný úspěch a ani se nic nezměnilo," říká Michalik.

Podle něj se ředitel školy na adresu dívek, které šikanovaly Romana, vyjádřil tak, že to není možné, jelikož jsou to dívky ze slušných rodin, chodí do kostela a čtou Písmo svaté. "Vznikl problém se suplující učitelkou, která zesměšnila syna před celou třídou, když ho nepustila na WC, syn cca 5 minut před koncem hodiny opustil třídu a dala mu neomluvenou hodinu. Telefonoval jsem s ředitelem. Když jsem mu řekl, že budu psát na ministerstvo školství a vše zveřejněním v televizi JOJ, tak najednou hodina byla omluvena. Potom i sám ředitel při každé možné příležitosti říkal Romankovi: Tobě nemohu ani nic říct, neboť mě tvůj otec dá do televize," popsal Michalik další zkušenost.

Přeložení jeho syna na jinou školu pak prý zvažovali, ale Roman to odmítl, že to už vydrží. "To byla chyba, neměl jsem respektovat toto jeho rozhodnutí," říká nyní zdrcený otec.

Známky, že by si Roman chtěl ublížit, jeho otec nepociťoval. Kdyby takové byly, tak by se podle něj tato tragédie nestala a dnes by jeho Romanko byl s námi.


Od Romankových desátých narozenin mu měli spolužáci začít dělat ze života peklo a postupně se to stupňovalo, až se to završilo tragédií. "Co se týče školy, ta s námi nekomunikuje a neustále popírá jakoukoli vinu," dodává Michalik.

Škola vinu odmítá, brání se právní cestou

Parchovanská základní škola, která je podle svého vyjádření nadále připravena poskytnout pomoc všem orgánům veřejné správy i samosprávy, se vůči výrokům otce zesnulého teenagera už dříve začala bránit prostřednictvím žaloby. Od soudu žádá škola uložit neodkladné opatření Dominiku Michalikovi, aby se zdržel všech komentářů na adresu školního zařízení.

„Odborníci nedoporučili vstup na půdu školy Romanovu otci, který se i přesto opakovaně obrací na úřady, média a nezaujatou veřejnost, jimž následně poskytuje nepravdivé a zavádějící informace a podílí se na poškozování dobrého jména školy,“ uvedl ve svém vyjádření ředitel školy Ivan Račkovský pro Plus JEDEN DEŇ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy