Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zbytečná tragédie na Jičínsku: Žena odmítla císařský řez a porodila doma. Miminko zemřelo

Domácí porod na Jičínsku: Žena odmítla císaře, dítě zemřelo
Zdroj: profimedia.cz
Úmrtí

Sedmadvacetiletá žena z Jičínska je obviněna z přečinu usmrcení z nedbalosti. Lékaři v květnu 2022 těhotné ženě řekli, že musí podstoupit císařský řez, což nakonec žena odmítla a rozhodla se porodit doma. Jenže její novorozené dítě nakonec zemřelo na následky dušení během porodu, jak píší policisté na svých stránkách.

Případ s tragickým koncem se stal minulý rok v květnu. Sedmadvacetiletá žena se se svým o šestnáct let starším manželem vydala do nemocnice, jelikož jí praskla plodová voda.

Po provedeném vyšetření jí lékař sdělil, že porod nelze provést přirozenou cestou, a proto je nutný císařský řez. Žena i přes opakovaná doporučení a poučení o možných komplikacích a následcích vedoucích až k úmrtí plodu plynoucích z přirozeného porodu měla podepsat negativní revers a přislíbit okamžitý přejezd do spádové nemocnice, kde se císařskému řezu podrobí,“ píší policisté na svých stránkách.

Novorozenec doma zemřel

Žena však do nemocnice nedorazila. Místo toho hned následující den v brzkých ranních hodinách porodila u sebe doma. Novorozenec byl krátce před 8. hodinou ranní ve vážném stavu letecky transportován do Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde i přes veškerou péči lékařů dne 5. června 2022 zraněním podlehl,“ informovali dále policisté.

Ze znaleckého posudku vyplynulo, že novorozenec zemřel na následky dušení během porodu. Ženě hrozí až tříletý nepodmíněný trest, jak píší Novinky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy