Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zajímavosti ze života Moniky Babišové a Evy Pavlové: Co vše mají společného a v čem se naopak liší

Monika Babišová a Eva Pavlová: Budoucí první dámy spojuje nejedna věc
Zdroj: profimedia, eXtra/Renata Bušková, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
prezidentské volby

Česko bude mít již brzy nového prezidenta a s ním i první dámu. Bude to Monika Babišová nebo Eva Pavlová? To si budeme muset ještě pár dnů počkat. Pojďme nyní nakouknout za oponu a dozvědět se o manželkách velkých rivalů víc. Co o sobě obě dámy prozradily například v pořadu Showtime?

Ačkoliv je každá jiná, jedno mají Eva Pavlová tak Monika Babišová společné - obě jsou druhými ženami v životě svých mužů. Generál Pavel Pavel byl předtím ženatý s Hanou Pavlovou, expremiér Andrej Babiš pak s Beatrice Babišovou, rozvedenou Adamovičovou.

A jak své současné ženy kandidáti na post prezidenta poznali? Pavel potkal svou současnou manželku na posádkové ubytovně v Prostějově. Oba však v tu dobu měli partnery, jejich vztah tedy začal až o několik let později. Svatba se uskutečnila v roce 2004. Snímky z jejich velkého dne dokonce poskytli redakci eXtra.cz.

A expremiér? Ten žije s o 20 let mladší Monikou (roz. Herodesovou) od 90. let. Za manželku ji pojal v roce 2017 na Čapím hnízdě.

Začínaly od nuly

Jak Eva Pavlová, tak Monika Babišová vychovávali děti svých současných manželů. Eva Pavlová se starala o dva generálovi syny - Jana a Petra. Monika Babišová měla pod křídly dceru Adrianu a syna Andreje mladšího.

Jejich příběh je podobný i v tom, že obě dvě svou pracovní kariéru začínali na ne příliš důležitých místech. Monika byla sekretářkou ve společnosti Lovochemie. Eva Pavlová začala, jak to je ostatně v armádě zvykem, od těch nejnižších pozic.

Zajímavosti ze soukromí

Obě potencionální první dámy se objevily i v pořadu Showtime, kde si na ně moderátoři připravili otázky z běžného života. Zazněly odpovědi na to, koho například dámy vidí jako ikonu v hudebním světě a mnohem víc. "Pro mě je ikonou určitě Karel Gott, který byl významný pro Českou republiku," odpověděla Pavlová. "Tak já miluju Michala Davida," přiznala Babišová.


Na otázku na jaké seriály nebo filmy se ženy dívají, žena šéfa hnutí ANO odpověděla: "My jsme se dívali na vánoční filmy, které ani nevím jak se jmenují, počkat na seriál Wednesday jsem se dívala." A co paní generálová? "Já mám ráda detektivky, tak je to Agatha Christie a seriál, tak český Polda," reagovala Eva Pavlová.

Přesto, že jsou první dámy odlišné, tak v něčem se přeci jen shodly. Například stejně odpověděly na otázku, jakou sociální síť mají nejradši, a to Instagram. Nebo co dělají s nenošeným oblečením, to obě rozdávají potřebným.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy