Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Žádný skromný bungalov, ale rozlehlá luxusní vila! Takhle bude bydlet Miloš Zeman po svém konci na Hradě

Miloš Zeman: V této luxusní vile bude bydlet
Zdroj: extra.cz/Jiří Masojídek, profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
FOTOGALERIE

Když v roce 2020 Miloš Zeman oznamoval, že po svém konci v úřadu prezidenta hodlá zůstat v Lánech, dodal k tomu, že si ve městě nedaleko Prahy nechá postavit podle svých slov malý bungalov. Už od počátku ale bylo jasné, že zase o až tak malou stavbu nepůjde. Nyní je prezidentův dům nedlouho před dokončením, a jak se můžete přesvědčit na fotkách, které pořídila redakce eXtra.cz, místo malého bungalovu roste spíše rozlehlá luxusní vila.

„Na vilu nemám, ale mám celoživotní úspory, které mi umožní koupit si malý bungalov, a v něm budu mít jednu místnost naplněnou knihami, bude tam houpací křeslo, budu si číst zajímavé knihy,“ řekl prezident na závěr své třídenní návštěvy Olomouckého kraje v roce 2018. Těmito slovy popsal, jak si představuje pokračování po konci svého prezidentského mandátu. Oznámil také, že si na bungalov zakoupil pozemek v Lánech v hodnotě asi 2,5 milionu korun. Se stavbou se začalo na začátku roku 2020 a už z prvních fotografií bylo jasné, že o tak malou stavbu zase nepůjde. A o bungalov už vůbec ne.

"Domeček" za desítky milionů

Stavební práce od naší poslední návštěvy pořádně pokročily. Dům již má hotovou omítku a nyní jsou na řadě spíše dokončovací práce. Dům se osazuje technickým vybavením a je vidět, že je téměř vše připraveno na finální dokončení. Kolem domu se pohybuje několik zahraničních dělníků. Před stavbou stojí auta s ukrajinskými poznávacími značkami. Na stavbu pravidelně dojíždí zástupce stavební firmy. Nikdo z dělníků, které jsme oslovili, se ale nechtěl ke stavbě vyjadřovat.

Odborníci, které oslovil Blesk, odhadli podlahovou plochu domu, který si Zemanovi staví, asi na 250-300 metrů čtverečních, celkovou cenu stavby včetně pozemku pak na 20-25 milionů korun. Jak to koresponduje s prezidentovými slovy o skromném bungalovu, která několikrát ochotně papouškoval i mluvčí Jiří Ovčáček, může posoudit čtenář sám.

Vila v klidném sousedství prezidentského zámku bude pro Zemana ideální místo k odpočinku. Vše směřuje k tomu, aby se Zeman mohl nastěhovat po konci svého mandátu v roce 2023. Přesné datum kolaudace ale zatím není známo. "Klíčovým termínem je březen roku 2023. Panu prezidentovi skončí po deseti letech služba republice v jejím čele a nastane čas k odpočinku v bungalovu, s rodinou, ale také s knihami, na které nyní není čas," nastínil prezidentovy plány před časem pro eXtra.cz Ovčáček.

Podívejte se do galerie, jak pokračují práce na stavbě Zemanovy budoucí haciendy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy