Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Začala oprava Barrandovského mostu: Jak vypadá situace na dálnici první den?

Barrandovský most: Jaká je situace na silnicích první den?
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 13 fotografií
Dopravní situace

Dnes ráno začaly stavební práce na opravě Barrandovského mostu v Praze. Silničáři frézují vozovku na rekonstruované části stavby a ve středu začnou bourat jeden z nájezdů na most. Ze záběrů dopravních kamer a informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic vyplývá, že na Strakonické ve směru do centra se krátce po 07:00 tvořily kolony pomalu jedoucích aut. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě nejsou. Řidiči na sociálních sítích od rána aktuální provoz pilně komentovali.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu. Denně jej přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložena do několika roků, letos potrvá 110 dní.

Opravy již započaly

Dělníci nejdříve začali odstraňovat povrch silnice v pravém jízdním pruhu směrem do Braníka a rovněž z nájezdové rampy ze Strakonické ulice. Tuto rampu pak začnou ve středu bourat a zároveň začnou opravovat římsy na mostě. Přípravné práce zahájili silničáři v sobotu, kdy vyznačovali dopravní omezení vynucená opravou. V neděli pak navezli na most a do jeho okolí těžkou techniku.

Náročná dopravní situace

Pro řidiče bude zřejmě nejnáročnějších prvních deset dnů na Strakonické ulici, řekl už dříve náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Kvůli bourání rampy bude u mostu zúžena do jednoho pruhu. Plynulost dopravy na mostě by ale tímto opatřením ohrožena být neměla. Strakonická je zúžena rovněž ve směru z centra před křižovatkou s Nádražní, a to kvůli otočné rampě u Lihovaru, kterou při bourání rampy využijí řidiči přijíždějící na most z jihu.

Situace z pohledu řidičů

Ranní špičku zmapovali na silnicích sami řidiči. Nejvíce videí se objevilo na Twitteru s rozporuplnými pocity."Ne, na Barranďák nechcete. Další 3 roky v létě sem opravdu nechcete…," přidal k videu mapující kolony uživatel Tlumočník.

Naopak cesta autobusem vypadala nadějně. "Přes Barranďák jsem teď busem projela rychleji než normálně. Jsem vyloženě zklamaná. Ale asi ne tolik jako všechny ty televizní štáby postávající podél... tak rychlý pondělí vespolek!" napsala uživatelka lenK. "Tywole, projel jsem Barranďák, v klidu a na pohodu, lépe než v běžné pondělí," dodává další.

"Kolony jsou na objízdných trasách. Stojí magistrála, Komořany, Podolí... Prostě tolik lidí to vzalo jinudy, až ten Barranďák je dnes v klidu a stojí se jinde," vzkázal přes Twitter uživatel Jirka Kohout.

A to by nebyli Češi, aby se už nezačali na současnou rekonstrukci Barrandovského mostu vytvářet i vtipy. "Trochu se dneska bojím jet na Barranďák, tak to radši vezmu severní objízdnou trasou," postnul(a) na Twitter Jiežibaba.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy