Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Začala druhá fáze války. Rusko se zaměřilo na Donbas, uvedl Zelenskyj

Ukrajincům se daří ničit ruské tanky, raketám se ale ubránit nemohou.
Zdroj: Twitter Apple Pie
+ Dalších 39 fotografií
Válka na Ukrajině

V pondělí večer uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve videoproslovu, že začala bitva o Donbas. Ukrajinské ministerstvo obrany již dříve informovalo o začátku ruské ofenzivy na východě Ukrajiny. Šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak na svém Telegramu zase napsal, že začala „druhá fáze války“, jak upozornil server Pravda.

„Můžeme říct, že ruské síly zahájily bitvu o Donbas, na kterou se dlouho připravovaly,“ prozradil prezident Volodymyr Zelenskyj ve videoproslovu, který byl vysílán v pondělí večer. „Na východě a jihu našeho státu se okupanti snaží v poslední době útočit trochu záměrněji, než jak tomu bylo dříve,“ uvedl dále, jak informoval ukrajinský web Pravda. Silnější vojenská aktivita byla zaznamenána hlavně v částech Doněcké a Charkovské oblasti.

Začala druhá fáze války

Podle Zelenského si zřejmě ruští generálové zvykli nepočítat ztráty, jelikož už bylo zabito veliké množství ruských vojáků. „Je jen otázkou času, než bude vysvobozeno celé území našeho státu,“ doplnil.

Krátce před tímto proslovem uvedl na Telegramu šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak, že „začala druhá fáze války“. Zároveň ujistili všechny obyvatele, že ukrajinské síly zvládnou ruský útok odrazit.

Ukrajinské úřady v pondělí večer uvedly, že při ruském bombardování Doněcké a Luhanské oblasti mělo zemřít nejméně osm civilistů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy