Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Za smrtí českého chlapce v Chorvatsku zřejmě stojí granát. Hoch ho měl najít v přírodě

Ilustrační fotka.
Zdroj: Profimedia
výbuch

Za neštěstí v Chorvatsku, kde při explozi auta zemřel devítiletý chlapec, může údajně granát. Podle zdrojů televize Nova jej měl hoch nalézt v křoví, přičemž následně ho přinesl k odpočívadlu, kde jeho rodina s vozem zastavila. Tam následně údajná výbušnina explodovala, přičemž zranila další dvě ženy a jednoho muže, všechny české národnosti.  

Ve středu v podvečer v Chorvatsku ve městě Obrovac došlo k výbuchu, při němž zahynul devítiletý chlapec české národnosti. Příčina exploze zatím není jasná.


Podle neoficiálních informací listu Vecernji.hr pracují policisté s verzí, že měli čeští turisté v automobilu výbušninu, která explodovala. Při výbuchu došlo ke zranění dvou žen a jednoho muže, kteří byli dopraveni do nemocnice. Druhou variantou, kterou šetří policie a o níž mluví svědci, je, že dítě omylem šláplo na granát či ho našlo někde v křoví. Vzhledem ale k oblasti, kde neprobíhal žádný válečný konflikt, je to prý dost nepravděpodobné.

Svědci mluví o granátu

Celému incidentu přihlížel svědek jménem Slobodan Olujić. "Slyšel jsem nářek a křik a běžel jsem na pomoc, protože jsem byl poblíž. Vedle auta leželo dítě. Jedna žena ležela, druhá ji držela za oko. Muž, který byl před autem, mi řekl, že zvedl kapotu, protože došlo k poruše na vozidle, a pak došlo k výbuchu. Rychle přijela sanitka, ale dítěti už nebylo pomoci,“ řekl Slobodan pro již zmíněný web.


Zatím se ale jeví jako pravděpodobnější verze ta s nalezeným granátem, o čemž mluví i svědci pro TV Nova. "Jeli už domů, jedno auto začalo mít problémy s vodou, přehřívalo se, praskla tam nějaká hadice. Zastavili kvůli opravě na malém parkovišti, kluk odešel do křoví na záchod. Když se vracel, tak v natažené ruce držel granát," tvrdí nejmenovaný zdroj pro zmíněný web.

To potvrzuje i otec jedné z poraněných žen. "Zastavili, šli se podívat, co je s vodou. Praskla hadice. Chlapec vyskočil z auta na tom odpočívadle, a byl nedaleko, jen pár metrů od auta. Vrátil se s něčím, co při příchodu k autu explodovalo. Zeť si myslel, že bouchlo pérování od auta, prý to mělo podobný akustický projev, ale když viděl, že z mé dcery teče krev, a podívali se za auto, tak to dítě bylo mrtvé," uvedl pro TN.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy