Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ZPRÁVY Z NĚMECKA: Radikální muslimové vyhrožovali lékaři: Políbíš synovi ruku, nebo ti uříznu hlavu!

Německý lékař zažil v ordinaci horor.
Zdroj: profimedia.cz, archiv - Attila Tan
Německo prožívá v posledních pár dnech doslova peklo. Teroristické útoky, střelba, napadení uprchlíky a příznivci Islámského státu. Z otřesného zážitku se vzpamatovává i lékař Attila Tan (54) z německého Troisdorfu, který má s uprchlíky také špatné zkušenosti. Do ordinace za ním vtrhli tři muslimové a vyhrožovali mu uříznutím hlavy.

V Troisdorfu v Německu málem došlo k další krvavé události. Naštěstí se podařilo tragickému konci zabránit. V pondělí v 10 hodin dopoledne k lékaři Attilu Tanovi vtrhl do ordinace 19letý muslim Bonner a stěžoval si na bolest nohy. Před dvěma týdny si ji zlomil, ale zřejmě zanedbal rekonvalescenci, takže se mu to nehojilo.

„Vysvětlil jsem mu, jaká má provádět cvičení. Ale on mě vůbec neposlouchal a choval se ke mně agresivně,“ řekl doktor. S mužem byla v ordinaci i jeho zahalená přítelkyně. O incidentu informoval týdeník Focus.

Muž najednou zničehonic vyskočil a vyběhl z ordinace. Zanedlouho se vrátil i se svým bratrem a otcem. „Pětačtyřicetiletý otec obou mladíků měl v ruce dlouhý nůž a vyhrožoval mi uříznutím hlavy. Přitom křičel Alláhu Akbar a nutil mě, abych se jeho synovi omluvil, klekl na kolena a políbil mu ruku,“ řekl šokovaný lékař. V nastalé panice dokonce podle očitých svědků přítomný dvaaosmdesátiletý pacient, kterého vzal po mladém muslimovi, utekl z čekárny oknem.

Naštěstí dva kolegové z nemocnice pohotově zareagovali a zavolali policii, takže se nestala žádná tragédie. „Policejní hlídce se podařilo na místě zatknout devatenáctiletého mladíka i jeho přítelkyni. Otec a mladíkův mladší bratr však stihli utéct pryč. Ještě v pondělí večer se za doprovodu svého právníka dostavili na místní policejní stanici,“ uvádí Focus. Manželka lékaře to psychicky nezvládla a utrpěla infarkt. Je hospitalizována v nemocnici.

Související články

Další články