Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Z čeho žije Dominik Feri? Prý je nezaměstnaný a přežívá z úspor. Jistí ho milionová investice

Exposlanec TOP 09 Dominik Feri přichází k soudu.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 12 fotografií
soud

Jak je na tom Dominik Feri s financemi? I to byla otázka, která se tento týden řešila u soudu, kde se bývalý politik a exposlanec zpovídá z údajného několikanásobného zneužití, v jednom případě dokonce nezletilé dívky. Sám politik už v úterý uvedl, že žije z úspor, které si vytvořil během práce poslance parlamentu. My jsme se podívali, v jakých poměrech Dominik Feri před soudem žil.

Sám Dominik Feri se u soudu zmínil, že poslední dva roky - obviněn byl už v květnu 2021 - se naplno věnuje své obhajobě proti závažným obviněním, která od počátku zásadně odmítá. "V současné době se věnuji naplno tomu řízení. Mám přítelkyni. Žiji z úspor, které jsem si předtím vytvořil," řekl expolitik v úterý na dotazy státní zástupkyně. Při svých otázkách se k politikovým majetkovým poměrům vrátila i zmocněnkyně dívek, které Feriho ze znásilnění obviniliy.

Tajnosti kolem úspor

"Když jste hovořil o svých úsporách, jakou částku jste měl na mysli?" zeptala se zmocněnkyně Feriho. Ten reagoval poměrně podrážděným tónem. "Nebudu odpovídat, otázka není relevantní pro projednávanou věc," odpověděl Feri. Padly i dotazy na zahraniční dovolenou v průběhu politikova obvinění. Tu přiznal, dále se však o své finanční situaci příliš bavit nechtěl. "Věnuji se naplno něčemu, co mi destruuje dva roky život. Najednou vidím, že osoby, se kterými jsem měl dobré vztahy, se najednou rozpomenou, že naše vztahy dobré nebyly," doplnil poměrně emotivně.

Je skutečně možné, aby měl šestadvacetiletý politik úspory, které by mu zajistily živobytí na dobu přesahující dva roky? Podle majetkového přiznání z roku 2021, tedy posledního roku, kdy byl politik poslancem, měl v kryptoměnách uloženy přes tři miliony korun. Informoval o tom v roce 2021 server iDnes. Feri tehdy nesdělil, za jakou částku kryptoměny kupoval, ale web odhadl, že v závislosti na době, kdy a jakou měnu kupoval, se výdaje mohly pohybovat kolem částky dvou milionů korun. To by byla asi polovina poslaneckého platu za celou jeho dobu působení ve Sněmovně.

Vážná obvinění

Kauza vypukla v roce 2021, když Deník N a server A2larm zveřejnily svědectví několika žen, které tvrdily, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za nevhodné chování v některých situacích. Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat ani v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života. Zda se do něj v případě svého očištění hodlá vrátit, politik zatím nesdělil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy