Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Xaver Veselý nechutně zaútočil na Vášáryovou. Sprška vulgárních slov ho může přijít draho

Luboš Xaver Veselý se pustil do Magdy Vášáryové: Ty spodino, nazval ji ve svém pořadu. Politici mluví o jeho odvolání z Rady ČT
Zdroj: Profimedia/Herminapress/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
moderátor

Moderátor Luboš Xaver Veselý se ve svém pořadu velmi nevybíravě opřel do herečky Magdy Vášáryové. „Milá zlatá Vášáryová, ty spodino, já ti ze srdce přeju, aby ti mráz roztrhnul p*del,“ uvedl Veselý. Část politiků nyní žádá jeho odvolání z Rady České televize. "Pokud si tento člen Rady ČT smí tohle dovolit vůči přední dámě československé kultury a slovenské diplomacie a veřejného života a neponese za to žádné následky, bude Rada ČT a všichni její volitelé k smíchu. A k nevolení," napsal na sociální síti X Miroslav Kalousek.

Luboš Xaver Veselý platí za kontroverzního moderátora, který svými výroky už několikrát způsobil rozruch. Nyní však, zdá se, opravdu přestřelil. Ve svém pořadu totiž hrubě urazil slovenskou herečku a bývalou diplomatku Magdu Vášáryovou. „Milá zlatá Vášáryová, ty spodino, já ti ze srdce přeju, aby ti mráz roztrhnul p*del,“ řekl na videu.

Veselý měl reagovat na aktuální dění na Slovensku po atentátu na Roberta Fica a naznačoval, že tamní opozice a média mohou za rozdmýchávání nenávisti ve společnosti. Vášáryová pak měla o některých voličích SMERu prohlásit, že se jedná o spodinu. „Uvidíme, nakolik se ztotožnili s tím hledáním voličů mezi nesystémovými voliči nebo dokonce s tou vyslovenou spodinou,“ řekla doslova herečka.

"Já se vůbec nedivím, když se tyto žvásty do těch lidí a společnosti pumpují, že to dopadne takto,“ zhodnotil tamní situaci Veselý.

Miroslav Kalousek: Veselý by měl nést následky

Reakce na jeho slova na sebe nenechala dlouho čekat a politici už mluví o jeho možném odvolání z Rady České televize. "Pokud si tento člen Rady ČT smí tohle dovolit vůči přední dámě československé kultury a slovenské diplomacie a veřejného života a neponese za to žádné následky, bude Rada ČT a všichni její volitelé k smíchu. A k nevolení," napsal na sociální síti X Miroslav Kalousek.

"Vulgární a doslova nechutné chování Luboše Xavera Veselého, člena Rady ČT, nelze přejít mlčením,“ uvedl pro Forum24 poslanec TOP 09 Jan Jakob a zdůraznil, že se zasadí o to, aby se na nejbližším jednání výboru pro mediální záležitosti jeho vyjádření otevřelo a řešilo.

„Nepochybně to budeme řešit. To vyjádření je neslýchané,“ přidal se poslanec Jan Lacina (STAN), podle kterého by Veselý měl být z Rady ČT odvolán.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy