Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Witowská sepsula Moravce kvůli partnerovi, který stojí za úspěchem Petra Pavla: Neskutečná přihlouplost a drzost, zuří

Spoj Witowské a Moravce.
Zdroj: Profimedia.cz/eXtra.cz - koláž
+ Další 3 fotografie
politika

Světlana Witowská se na svém twitterovém účtu zastala svého přítele diplomata Petra Koláře, jenž byl v otázkách Václava Moravce připodobněn k současnému poradci Miloše Zemana Martinu Nejedlému. Toto přirovnání Witowská označila za přihlouplost a drzost.

Když se v nedělních Otázkách Václava Moravce zeptal moderátor čerstvě zvoleného prezidenta Petra Pavla na Petra Koláře, asi ani on sám netušil, jaké pozdvižení jeho otázka vyvolá. "Petr Kolář bylo nejčastější jméno zmiňované Andrejem Babišem, a to spojován ještě se slovem lobbista. Nemáte obavy v této souvislosti, že Petr Kolář, protože bude vaším neformálním poradcem... Miloš Zeman měl svého Martina Nejedlého, takže Petr Pavel bude mít svého Nejedlého, kterým bude Petr Kolář," dotázal se Moravec.


Petr Pavel jednoznačně dementoval jakoukoli podobnost mezi Kolářem a kontroverzní osobou Martina Nejedlého, u nějž se delší dobu spekuluje o úzkých vazbách na Kreml. "Je potřeba říci, že Petr Kolář je především diplomat a politik, ne lobbista. Za druhé je potřeba říci, že je člověkem, který je respektován v kruzích, kterých si já vážím, a za třetí má za sebou úspěšnou diplomatickou kariéru ve čtyřech různých pozicích včetně Spojených států a Ruska a já si jen těžko dokážu představit někoho, kdo by měl tak komplexní pohled na mezinárodní, ale i vnitřní politiku," hájil Koláře bývalý armádní generál. "Ale ta volnost našeho spojení je v tom, že já rady rád přijmu, ale zdaleka nedělám závazek, že se jimi budu řídit," dodal na závěr Pavel.

Witowská se pustila do Moravce

Otázka moderátora popudila elitní novinářku Světlanu Witowskou, která je partnerkou právě Koláře. Reakce od bývalé kolegyně Václava Moravce byla rychlá a hodně tvrdá. "Naznačovat, že bývalý diplomat, který sloužil celý život téhle zemi, je něco jako Nejedlý, je neskutečná přihlouplost a drzost. A ano, Petr Kolář je můj partner," napsala na svůj twitterový profil Witowská. Do diskuze pod jejím příspěvkem se zapojilo velké množství lidí. Witovská, jak je už jejím zvykem, všem slušně odpovídala, zároveň však tvrdě obhajovala svůj postoj a jakoukoli spojitost mezi Kolářem a Nejedlým popírala.

K celé situaci se vyjádřil i poslanec za TOP 09 Ondřej Kolář. "Ve společnosti, kde nikdo nechápe, že by někdo mohl něco dělat jen proto, že věří, že dělá správnou věc, a jediné, co z toho chce mít, je to, aby se ta dobrá věc podařila, se těchhle hloupých škatulek nezbavíme ještě dlouho. A ty sis taky mohla už zvyknout, že máš doma démona," napsal politik s notnou dávkou sarkasmu.

Konzultoval s ním Babiš i Vystrčil

Kolář se věnuje diplomacii už od devadesátých let. Nejprve působil jako velvyslanec ve Švédsku, následně v Irsku, poté vykonával v letech 2003 až 2005 funkci náměstka tehdejšího ministra zahraničí Cyrila Svobody. Z této pozice se na pět let přesunul znovu do zahraničí, konkrétně na ambasádu USA, kde opět vykonával funkci velvyslance. V letech 2011 až 2012 tuto pozici zastával v Moskvě. V uplynulých letech s ním konzultoval zahraniční otázky například bývalý premiér Andrej Babiš nebo současný předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy